مترو نیوز

آخرین آخبار درباره مترو تهران و جهان

 
افتتاح ایستگاه مترو ارم سبز و اکباتان در روز یک‌شنبه 1/5/91
نویسنده : فرهاد بیگ محمدی - ساعت ۸:۱٢ ‎ب.ظ روز شنبه ۳۱ تیر ۱۳٩۱
 

به گزارش خبرنگار "تهران سما" معاون حمل و نقل و ترافیک و جمعی از مدیران حوزه حمل و نقل روز چهارشنبه 28/4/91 از پروژه خط 5 اتوبوس‌های تندرو(حدفاصل دردشت تا میدان آرژانتین)، پروژه زیرگذر عابر پیاده در میدان آزادی، ایستگاه‌های ارم سبز و اکباتان درتوسعه غربی خط 4 مترو تهران و تقاطع غیر همسطح گل‌ها در محدوده تهرانسر بازدید کردند و از نزدیک در جریان آخرین وضعیت پیشرفت کاری این پروژه‌ها قرار گرفتند.

براساس این گزارش مهندس سید جعفر تشکری هاشمی در حاشیه این بازدید در گفتگو با خبرنگار "تهران سما" اظهار کرد: با بهره‌برداری از ایستگاه‌های اکباتان و ارم سبز در  بخش غربی خط 4 مترو تهران، شاهد افزایش تعداد مسافران در این خط خواهیم بود.

وی همچنین در مورد اجرای فاز نخست خط 5 سامانه اتوبوس‌های تندرو گفت: درعملیات اجرایی فاز نخست خط 5 اتوبوس‌های تندرو، بحث جداسازی مسیر خط حدود 80 درصد پیشرفت داشته و کار باقی‌مانده در این بخش به سبب تعریض معبر و اصلاح هندسی برخی نقاط بوده که اکنون در حال پیگیری است.

معاون شهردار تهران با تاکید براینکه سکوهای  ایستگاه‌ها نیز ساخته شده‌اند گفت: عمیلات نصب سرپناه ایستگاه‌ها در دست انجام است و تا 15 روز آینده نصب کفپوش‌ها و عملیات عمرانی ساخت ایستگاه‌ها صورت خواهد گرفت .همچنین تا پایان ماه رمضان کلیه سرپناه‌های ایستگاه‌ها نصب خواهد شد.

وی ادامه داد: از اواخر ماه رمضان نصب تجهیزات الکترونیک ایستگاه‌ها از آغاز می‌شود و در تلاشیم که در نیمه دوم شهریور ماه و پیش از آغاز سال تحصیلی جدید بهره‌برداری از این خط محقق شود. 

تشکری با تاکید براینکه اتوبوس‌های مورد نیاز این خط نیز در حال ترخیص از گمرک هستند وهمزمان با راه‌اندازی خط این اتوبوس‌ها وارد ناوگان خواهند شد، گفت: این خط به یکی از پرمسافرترین خطوط اتوبوس‌های تندرو تبدیل خواهد شد چرا که جمعیت ساکن محدوده و میزان ترددها در این محور بسیار زیاد است و خطوط اتوبوس‌های تندرو می‌تواند بسیاری از سفرها را در این مسیر تحت پوشش قرار دهند.

وی افزود: یکی از ویژگی‌های این خط آن است که چند خط از سامانه اتوبوس‌های تندرو را به یکدیگر متصل می‌کند. چنانچه این خط در شرق با خط 3 اتوبوس‌های تندرو اتصال خواهد یافت و در توسعه غربی نیز به خط 4 اتوبوس‌های تندرو اتصال متصل می‌شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: میزان حداکثر جابه‌جایی مسافر در این خط آن هم در ابتدای کار روزانه 150 هزار نفر پیش‌بینی می‌شود، ولی به‌مرور این خط می‌تواند به جابه‌جایی روزانه  300 هزار نفر دست یابد و نقش مهمی را در سفرهای شهری پایتخت ایفا کند. همچنین این خط می‌تواند تاثیر زیادی بر جذب مسافر در سایر خطوط داشته باشد.

احداث 2 زیرگذر عابر پیاده در میدان آزادی

تشکری هاشمی در ادامه در خصوص احداث 2 زیر گذر عابر پیاده در میدان آزادی گفت: در دو ضلع میدان آزادی 2 زیرگذر عابر پیاده در دست ساخت است . یکی از این زیرگذرها پیشرفت بیش از 50 درصدی داشته که شمال غرب میدان را به شمال شرق آن، از زیر بزرگراه محمد علی جناح به یکدیگر متصل می‌کند.

وی با بیان اینکه طبق برآوردهای صورت گرفته 3 هزار نفر در ساعات اوج از این معبر تردد عرضی دارند و این موضوع نشان دهنده ضرورت احداث زیرگذر عابر پیاده در میدان آزادی است، افزود: با توجه به ایمنی پایین عابران و میزان زیاد تصادفات در این معبر، احداث یک زیر گذر عابر پیاده در ضلع شمالی میدان آزادی در دستور کار قرار گرفت که تاکنون احداث این زیرگذر با سرعت خوبی به پیش رفته است.

وی تصربح کرد:همچنین در مسیر شمال غرب به جنوب غرب میدان آزادی در عرض جاده کرج، یک زیرگذر دیگر در دست احداث است که امیدواریم هر دو زیرگذر عابر پیاده تا  قبل از پایان سال تکمیل و به بهره‌برداری برسند.

تشکری هاشمی در پاسخ به این سوال که چرا زیرگذر عابر پیاده در دست احداث در میدان آزادی بسیار عریض است و ارتفاع سقف آن نیز زیاد گرفته شده گفت: علت ارتفاع زیاد سقف و همچنین عریض بودن این زیرگذر آن است که با توجه به حجم زیاد تردد عابران در این مسیر، عبور و مرور شهروندان با سهولت صورت گیرد و احساس امنیت و راحتی برای عابران در این گذر ایجاد شود.

منبع : تهران سما


 
 
شهرداری جور دولت را در مترو کشید
نویسنده : فرهاد بیگ محمدی - ساعت ۸:۱۱ ‎ب.ظ روز شنبه ۳۱ تیر ۱۳٩۱
 

حسین‌محمد پورزرندی در گفت‌وگو با همشهری افزود: در بحث یارانه نیز 140میلیارد تومان سهم شهرداری و به همین میزان نیز سهم دولت محترم بود اما پرداختی دولت از این سر فصل کلاً 80 میلیارد تومان بوده است. وی اظهارداشت: شهرداری تهران از ابتدای سال‌جاری 1500میلیارد تومان به‌صورت تعهدی یا نقدی به شرح ذیل به مترو کمک کرده است.

پورزرندی با اشاره به اینکه شهرداری تهران امسال 650میلیارد تومان بدهی‌های قبلی و سررسیدشده فاینانس مترو را که از بدو تاسیس مترو بود، متعهد شده است، گفت: شهرداری تهران علاوه بر پول‌هایی که به‌صورت کمک به مترو می‌پردازد و پرداخت‌های غیرنقد که بالغ بر 100میلیارد تومان از ابتدای سال‌جاری می‌شود، 9/91 میلیارد تومان برای گشایش ال سی‌های خط چهار مترو پرداخت کرده اما دولت که قرار بود ال سی خط چهار مترو را به همین اندازه تأمین کند، تنها 50میلیارد تومان آن را به بانک عامل پرداخت کرده است.

معاون مالی و اداری شهردار تهران در بخش دیگری از اظهارات خود به موضوع ترخیص واگن‌های مترو اشاره کرد و گفت: از آذرماه سال گذشته، کل قطعات واگن‌های مترو در گمرک مانده بود و برای ترخیص این واگن‌ها باید اسناد ال‌سی را از بانک کارگزار می‌گرفتیم. اسناد بانکی تعهدی بالغ بر 600 میلیارد تومان بود که از این رقم باید 50درصد توسط دولت پرداخت می‌شد اما به‌دلیل عدم‌ایفای تعهدات از سوی دولت، شهرداری تهران ناچار شد علاوه بر پرداخت تعهدات خود، سهم دولت را نیز بپردازد و زیر بار 600 میلیارد تومان تعهدی برود که 50 درصد آن سهم دولت در توسعه ناوگان مترو بوده است.

پورزرندی همچنین ارزش کل فاینانس پروژه صدر- نیایش را در دو مرحله 438میلیون یورو اعلام کرد و در توضیح آن گفت: تونل صدر - نیایش 235میلیون یورو فاینانس داشت که پس از اضافه‌شدن به حجم پروژه مثل ورودی و خروجی‌های جدید، پارکینگ و... باید حدود 203میلیون یوروی دیگر هم تأمین شود که این امر نیز در شرف گشایش است.

معاون شهردار تهران در مورد بزرگراه امام علی نیز از گشایش 240میلیون یورو فاینانس سخن گفت و ادامه داد: پروژه فرهنگی و سینمایی فرانمای ایران که متعلق به بانک شهر و شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری است نیز 228میلیون یورو فاینانس دارد که جمعاً با فاینانس بزرگراه امام علی و بزرگراه صدر- نیایش به 968میلیون یورو می‌رسد که گشایش این حجم فاینانس توسط شهرداری تهران در کشور بی‌نظیر است.

منبع : همشهری آنلاین


 
 
ایازی: هنوز موفق به دریافت حق مترو از بیمه نشده‌ایم
نویسنده : فرهاد بیگ محمدی - ساعت ۸:٠٩ ‎ب.ظ روز شنبه ۳۱ تیر ۱۳٩۱
 

سخنگوی شهرداری تهران گفت: با وجود تلاش‌های بسیار، هنوز رایزنی‌ها برای دریافت حق مترو از بیمه به سرانجام نرسیده است.

سید محمد هادی ایازی در گفت‌و‌گو با ایلنا، درباره پرداختن کردن سهم بیمه به متروی تهران، اظهار کرد: ‌ همچنان در حال رایزنی هستیم تا بیمه حق مترو را پرداخت کند.

وی ادامه داد: ‌اگر بیمه همچنان اصرار بر عدم پرداخت سهم مترو داشته باشد، ‌مدیریت شهری از مراجع حقوقی این مساله را پیگیری می‌کند و اعلام نظر خواهد کرد.

سخنگوی شهرداری تهران با بیان اینکه امیدواریم برای دریافت حقوق مترو از بیمه به مراجع قضایی متوسل نشویم، تاکید کرد: بیمه نسبت به مترو تعهد دارد و باید خسارت مترو را در حادثه اخیر پرداخت کند.

ایازی گفت: ‌از آنجا که بیمه در برابر مترو متعهد است از این رو در صورت به نتیجه نرسیدن قطعا از طریق مراجع قضایی مساله را پیگیری می‌کنیم.

منبع : ایلنا


 
 
دستگیری مرد روانی در مترو
نویسنده : فرهاد بیگ محمدی - ساعت ۸:٠٤ ‎ب.ظ روز شنبه ۳۱ تیر ۱۳٩۱
 

به گزارش جام‌جم، رسیدگی به این پرونده روز هفتم تیر هنگامی در دستور کار ماموران کلانتری 118 ستارخان تهران قرار گرفت که نماینده حقوقی متروی تهران با حضور در مرکز پلیس علیه یک پسر جوان و سه عضو یک خانواده که با رها کردن سگ در ایستگاه مترو راه ورود و خروج مسافران و کارکنان آنجا را بسته و با تخریب شیشه‌های محل، برای مردم رعب و وحشت ایجاد کرده بودند، شکایت کرد.

در پی این شکایت با دستور بازپرس توفانی، رییس شعبه 12 دادسرای ناحیه 2 تهران ماموران کلانتری 118 ستارخان تحقیقات گسترده‌ای را برای دستگیری مهاجمان آغاز کردند.

وحشت در ایستگاه متروی تهران

ابتدا ماموران با حضور در این ایستگاه مترو به تحقیق از کارکنان آنجا پرداختند و معلوم شد، چند روز پیش مرد جوانی پس از درگیری با ماموران حراست مستقر در مترو به آنها حمله کرده و قصد جانشان را داشته‌ است که در همین موقع دو جوان دیگر نیز در حالی که یکی از آنها یک قلاده سگ همراه داشته، وارد ایستگاه مترو شده و راه را بر کارکنان و مسافران بسته‌اند.

در ادامه مرد مهاجم با رها کردن سگ در محوطه ایستگاه باعث رعب و وحشت مسافران شده و سپس به سمت دختر جوانی حمله کرده که ماموران با وی درگیر شده و دختر مسافر را نجات داده‌اند.

در حالی که تحقیقات در این زمینه ادامه داشت ماموران اطلاع یافتند متهمان فراری حوالی میدان آزادی تهران زندگی می‌کنند.

دستگیری چهار متهم

به این ترتیب، دو روز پیش ماموران مستقر در متروی تهران همراه ماموران کلانتری 118 ستارخان با ورود به مخفیگاه متهمان، آنها را شامل پدر و دو فرزندش و یک مرد جوان دیگر، دستگیر کردند.

متهمان با انتقال به کلانتری 118 ستارخان در بازجویی به تناقض گویی پرداختند. این در حالی بود که بازبینی دوربین‌های مداربسته در ایستگاه متروی تهران نشان می‌داد مرد میانسال و یک پسر جوان در حال رها کردن سگ در میان مسافران و کارکنان مترو بوده‌اند و یکی از دو جوان دیگر کشیک می‌داده و دیگری در حال تخریب شیشه واگن‌های قطار مترو بوده است.

متهمان در ادامه ادعا کردند، دیوانه‌اند و روز حادثه متوجه اعمال خشونت آمیز خود نبوده‌اند.

معاینات پزشکی قانونی نشان داد فقط مرد میانسال مشکل روحی و روانی داشته و سه جوان دیگر در سلامت کامل روانی‌ به سر می‌برند.

به این ترتیب با دستور قضایی مرد میانسال به یکی از بیمارستان‌های روانی تهران منتقل شد و سه جوان دیگر دوباره بازجویی شدند.

اعتراف جوان خشمگین

یکی از متهمان که علی نام داشت و با رها کردن سگ در ایستگاه مترو باعث ایجاد ناامنی و رعب و وحشت برای مردم شده بود، گفت: چند روز پیش از حادثه مقابل ایستگاه مترو منتظر برادرم بودم که یکی از کارکنان مترو به حضور طولانی من اعتراض کرد و بر سر همین موضوع با هم درگیر شدیم.

وی اضافه کرد: به همین دلیل درصدد انتقام‌ بودم تا این که تصمیم گرفتم با رها کردن سگ در ایستگاه مترو، برای مسافران ایجاد مزاحمت کنم. ابتدا یک سگ خیابانی را تحویل پدر دیوانه یکی از دوستانم دادم و با ادعای این که پسرانش در مترو دعوا می‌کنند، او را به سمت مترو فرستادم.

وی اضافه کرد: او با رها کردن سگ در ایستگاه مترو باعث وحشت کارکنان و مسافران شد و خودم نیز به مدت پنج دقیقه سگ را در سالن حرکت مسافران رها کرده و باعث وحشت مردم شدم.

وی گفت: ماموران حراست و پلیس مترو درصدد دستگیری من و مهار کردن سگ بودند که، دوستانم که دو برادر بودند به کمکم آمدند و مرا فراری دادند.

در پی اعتراف این متهم، یکی از همدستان وی نیز در بازجویی اعتراف کرد شیشه واگن مترو را شکسته و دیگری خود را بی‌گناه دانست.

بنا بر این گزارش، علی ـ متهم ردیف اول ـ به اتهام اخلال در نظم عمومی، ایجاد مزاحمت، سلب آسایش و تخریب اموال عمومی، تهدید و ارعاب مردم با رها کردن سگ در مترو همراه دو متهم دیگر از سوی بازپرس توفانی، رئیس شعبه 12 دادسرای ناحیه دو تهران روانه زندان شدند.

تحقیقات تکمیلی از متهمان ادامه دارد. افرادی که از متهمان شکایت دارند، می‌توانند به دادسرا یا کلانتری 118 ستارخان مراجعه کنند.

منبع : جام جم آنلاین


 
 
تهران، 24اُمین متروی پرترافیک دنیا
نویسنده : فرهاد بیگ محمدی - ساعت ٩:٢٠ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢۸ تیر ۱۳٩۱
 

به گزارش خبرنگار «شهر» یکی از شاخص‌هایی که می‌توان عملکرد متروهای دنیا را با آن سنجید، شاخص جابه جایی سالیانه مسافران است. متروهایی که در این شاخص رتبه‌های بالاتر را از آن خود کردند در ردیف شلوغترین متروهای جهان دسته بندی می‏شوند و شهروندان بیشتری در طول سال از خدمات آن‌ها استفاده می‌کنند.  

مقایسه تعداد مسافر سالیانه و جمعیت شهرها نشان‌دهنده میزان توسعه و نفوذ متروها در شهر است.  

 

برای مثال متروی تهران سالانه 491 میلیون مسافر را در شهر 8 میلیون و 778 هزار نفری تهران جابجا می‌کند. با تقسیم این دو عدد می‌توان به طور میانگین و تقریبی گفت که هر شهروند تهرانی در طول سال 55 بار از مترو استفاده می‌کند.

 

این مقایسه را اگر برای شهر توکیو انجام دهیم مشاهده می‌کنیم که هر شهروند توکیو سالانه 356 بار از مترو استفاده می‌کند.

 

در جدول زیر به مقایسه 12 متروی شلوغ جهان (از لحاظ تعداد جابجایی در سال) پرداخته‌ایم.

 

شبکه مترو توکیو با جابجایی 3 میلیارد و 161 میلیون مسافر در سال رتبه نخست را از آن خود کرده است. این مترو 13 خط دارد که مجموع طول مسیر آنها به 328 کیلومتر می‌رسد.

 

همچنین تهران با 77 ایستگاه و 120 کیلومتر طول مسیر در رتبه 24ام شلوغ‌ترین متروهای جهان قرار دارد.

در افق برنامه جامع حمل و نقل ترافیک تهران پیش‌بینی شده است که متروی تهران روزانه پذیرای بیش از 7 میلیون مسافر باشد. در حال حاضر متروی تهران روزانه نزدیک به 2 میلیون مسافر را جابه‌جا می‌کند.

 

کشور چین در بین 11 متروی شلوغ جهان سه نماینده دارد که شبکه ریلی شهری شانگهای و گوآنگجو  عمری کمتر از 17 سال دارند و جوانترین هستند و متروی لندن با سابقه نزدیک به 150 سال فعالیت قدیمیترین متروی جهان است.

 

 
 

رتبه نام شهر تعداد خط تعداد ایستگاه طول مسیر
(کیلومتر)
تعداد جابجایی در سال (میلیارد)
روزانه
(میلیون)
سال آغاز فعالیت جمعیت شهر تارنما
1 توکیو
 
13 274 328 3.161 8.7 1927 8.877.306  
2 سئول
 
18 328 317 2.429 7 1974 9.752.083  
3 مسکو 12 185 305
41
2.388 6.5 1935 10.548.317 mosmetro.ru
4 پکن
 
15 218 372 2.18 7.5 1969 10.189.875  
5 شانگهای
 
11 278 434 2.101 5.5 1995 14.900.715 shmetro.com
6 گوآنگجو
 
8 144 236 1.64 5 1997 12.700.800 gzmtr.com/en
7 نیویورک
 
26 421 337 1.64 5.2 1904 8.778.535 mta.info/nyct
8 پاریس 16 301 214 1.506 4.5 1900 2.234.105
+حومه
12.161.542
 
9 مکزیک
 
11 175 176 1.487 3.86 1969 8.447.580 metro.df.gob.mx
10 هنگ‌کنگ
 
12 84 175 1.482 4 1979 7.061.200  
11 لندن
 
11 402 270 1.107 3.4 1863 7.869.322 http://www.tfl.gov.uk/tube
24 تهران 4 77 120 491
میلیون نفر
2 1999 8.778.535 http://metro.tehran.ir

منبع : شهر

 
 
هزینه 500 میلیاردی برای ساخت مترو حرم امام تا پرند
نویسنده : فرهاد بیگ محمدی - ساعت ٩:۱۸ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢۸ تیر ۱۳٩۱
 

هزینه 500 میلیاردی برای ساخت مترو حرم امام تا پرند/ دولت بخشی از اعتبارات را می‌پردازد

هابیل درویش روز سه‌شنبه 27/4/91 در حاشیه بازدید از مترو حرم امام گفت: عملیات احداث مترو حرم امام تا پرند آغاز شده است و باید ظرف مدت 18 ماه به اتمام برسد.

وی با اشاره به اینکه فاز اول این پروژه از حرم امام تا فرودگاه امام در سال 91 آماده بهره‌برداری می‌شود گفت: فاز دوم پروژه از فرودگاه امام تا پرند در شش ماهه اول سال 92 آماده بهره‌برداری می‌شود.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه با تأکید بر این موضوع که این پروژه جزء مترو تهران نیست گفت: اما شهرداری تهران طی رایزنی‌های انجام داده با دولت قرار است این کار را انجام دهد.

درویش ادامه داد: دولت باید اعتبار این پروژه را تأمین کند و طبق توافق صورت گرفته قرار است که 400 میلیون تومان دولت پرداخت کند و 100 میلیارد شهرداری بپردازد.

مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه اضافه کرد: در روزهای ابتدای سال دولت 100میلیارد تومان پرداخت کرده و شهرداری از قبل آغاز به پرداخت سهم خود کرده بود.

وی تأکید کرد: دولت قول داده مابقی اعتبارات را تأمین کند تا مشکلی در این زمینه ایجاد نشود.

به گفته درویش مترو حرم امام تا پرند 50 کیلومتر و  شامل 4 ایستگاه شهر افتاب، واوان، فرودگاه امام و پرند است.

وی در پایان تأکید کرد: که این پروژه به صورت دو شیفت در حال اجرا است.

منبع : فارس


 
 
شهردارتهران: خط مترو تا فرودگاه امام خمینی تا 11 ماه دیگر بهره‌برداری می‌شود
نویسنده : فرهاد بیگ محمدی - ساعت ٩:۱٧ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢۸ تیر ۱۳٩۱
 

شهردار تهران گفت : به مردم عزیز و همه مسافران قول می دهم که در برنامه زمان بندی 11ماهه و اوایل سال آینده ،‌ارتباط مترو را از فرودگاه امام خمینی به داخل شهر برقرار کنیم.

محمد باقر قالیباف درحاشیه بازدید از خط متروی در دست احداث حرم امام تا فرودگاه امام (ره) در جمع خبرنگاران افزود : این مرحله تا فرودگاه امام 33 کیلومتر طول دارد و در فاز بعدی در سال 92 ،‌ادامه خط از فرودگاه امام تا شهرک پرند برای شهرک های اقماری کشیده خواهد شد. وی با بیان اینکه یکی از دغدغه های همیشگی شهردار تهران، وهمچنین دغدغه دولت و یکی از چالش‌های مردم بحث فرودگاه امام بوده است ، گفت : این فرودگاه احداث شد اما حمل و نقل پایدار آن با شهر به عنوان مشکل وجود داشت.

آقای قالیباف با اشاره به اینکه فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) دروازه ورودی به کشور است و بسیاری از مهمانان خارجی به کشور سفر می کنند ، افزود : در بقیه دنیا یکی از بهترین سرویس ها برای مسافران ،‌حمل و نقل عمومی است که ما در بخش فرودگاه امام ، حمل و نقل پایداری نداشتیم. وی گفت : بر اساس قانون به علت اینکه فرودگاه خارج از شهر بود ، ‌شهرداری تهران مسئولیتی برای آن نداشت و تدبیر دولت در گذشته این بود که وزارت مسکن وشهرسازی قبل از ادغام این مسئولیت را برعهده بگیرد وخط مترو را تا حرم انجام دهد و از حرم به داخل شهر ،‌تحویل شهرداری دهد.

شهردار تهران گفت : در ادامه قرار شد شهرداری تهران اقدام کند و به علت اینکه در مجموعه دولت است ، دولت تامین اعتبار کند و بخشی از تامین اعتبار را شهرداری برای رفاه حال مردم تقبل کند. آقای قالیباف با اشاره به اینکه این توافق در اواخر سال گذشته انجام شد و از ابتدای امسال شهرداری تهران طراحی این خط مترو را انجام داد ، گفت: امیدوارم 33 کیلومتر مترو از ایستگاه شاهد در حرم امام تا فرودگاه امام در مرحله نخست و در مرحله دوم ادامه فرودگاه تا شهرک پرند در سال 92 به بهره برداری برسد. وی افزود: با دولت توافق شد مترو شهرهای اقماری با مدیریت مترو شهرداری انجام شود. آقای قالیباف اضافه کرد: امروز شهر کرج درخصوص شهرداری در کنترل شهر تهران نیست اما اگر مترو تهران یک روز بخواهد دست از مترو کرج (خط 5) بردارد امکان بهره برداری وجود نخواهد داشت. وی با بیان اینکه این توافق شد که همه متروهای شهرهای اقماری از جمله ورامین ، اسلامشهر ، رباط کریم و پرند در شهرداری تهران پیگیری شود ، گفت: در حال حاضر اولویت نخست ما فرودگاه امام و شهر پرند است. آقای قالیباف تاکید کرد: خط مترو فرودگاه امام تا 11 ماه آینده تمام می شود و در سال 92 مترو را به شهر پرند خواهیم رساند. شهردار تهران در خصوص هزینه اجرای این طرح نیز گفت: هزینه ها تابع قیمت مصالح است و با نرخ های قبل از افزایش قیمت ، حدود 520 میلیارد تومان برای هزینه زیرساخت ها بدون 15 رام قطار ، براورد شده است. شهردار تهران گفت: امیدوارم تعهدی که شهرداری و دولت به هم داده اند این پشتیبانی را دولت انجام دهد و کار با قدرت انجام و در زمان بندی مشخص تحویل شود.

آقای قالیباف افزود: پیش بینی شده است روزانه 30 هزار نفر از طریق این خط جابجا شوند. وی گفت: این موضوع که خط فرودگاه مانند خط 5 کرج در یک ایستگاه مشخص جابجایی مسافر داشته باشد یا این خط وارد مرکز شهر شود ، در دست مطالعه است که تا دو ماه آینده به طور مشخص برآورد وتصمیم گیری نهایی می شود. آقای قالیباف با اشاره به ورود مسافران فرودگاه امام خمینی از ساعت 23 تا 5 صبح افزود: باید در شب نیز این خط را فعال کنیم و مسافران را به شهر برسانیم. وی با بیان اینکه پروازها در روز محدود است ، گفت: اما در روز شهرک های اطراف نیاز به مترو دارند که باید این سرویس را به آنها بدهیم.

شهردار تهران درخصوص تأمین هزینه این خط مترو نیز گفت: رایزنی و توافق با دولت انجام شده است و آقای احمدی نژاد هم این حساسیت را دارد که حتماً طرح را حمایت کند اما در مجموع من متعهد هستم تا فرودگاه امام را تا 11 ماه تحویل دهم و اگر مشکلی باشد به عنوان مسئولان شهری باید حل کنیم و حتماً هم حل می شود. شهردار تهران با بیان اینکه طراحی مترو شهرهای اقماری در حال انجام است ، گفت: اکنون بحث ورامین و پاکدشت ادامه دارد اما فعلاً برای آنها قولی نمی توانم بدهم.

منبع : واحد مرکزی خبر


 
 
اعلام برنامه های فرهنگی مترو در ماه مبارک رمضان
نویسنده : فرهاد بیگ محمدی - ساعت ٩:۱٥ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢۸ تیر ۱۳٩۱
 

معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری متروی تهران وحومه ویژه برنامه های فرهنگی این شرکت در ماه مبارک رمضان را تشریح کرد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران وحومه، حجت الاسلام جعفرپور در خصوص ویژه برنامه های فرهنگی به مناسبت ماه مبارک رمضان در این شرکت از اجرای طرح نسیم بهشت جهت مشاوره دینی و پاسخگویی به شبهات دینی با حضور روحانیون و طلاب حوزه های علمیه در 30 ایستگاه منتخب مترو خبر داد.

وی با اشاره به اینکه استقبال مسافرین در طول دوره های گذشته باعث استمرار این طرح شده است افزود: در دسترس بودن روحانیون می تواند بسیاری از دغدغه ها و شبهات دینی مردم را کاهش داده و به افزایش بار معنوی آنان کمک شایانی کند.

معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ادامه داد: ارتباط چهره به چهره از مزیت های این مشاوره هاست و با دوره های آموزشی ویژه ای که برای این روحانیون در نظر گرفته شده است ظرفیت بالایی برای مواجهه و پاسخگویی به افراد ایجاد شده است.

جعفرپور در ادامه ضمن بیان اینکه در این دوره علاوه بر پاسخگویی محتواهایی در قالب بروشور با موضوعات مختلف اعتقادی در بین مسافرین توزیع خواهد شد، به دیگر برنامه های مختص ماه مبارک رمضان اشاره و عنوان کرد: همزمان با این ماه مبارک، دروازه قرآن با بهره گیری از هویت اسلامی و ملی ایران در برخی ایستگاه ها رونمایی می شود. علاوه بر آن پیام ها و آموزه های اخلاقی نیز در قالب های هنری در سطح ایستگاه ها و قطارها اکران خواهد شد.

برپایی نمایشگاه عکس رمضان در قاب تصویر از دیگر برنامه هایی است که معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو به آنها اشاره و ذکر کرد: آموزش روخوانی و روانخوانی قرآن کریم ویژه پرسنل و همچنین پخش نماهنگ و کلیپ های مرتبط از تلویزیون های ایستگاهی و قطارها از جمله این برنامه هاست.


 
 
قیمت بلیت های مترو در سال 1391
نویسنده : فرهاد بیگ محمدی - ساعت ٥:٢٦ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٦ تیر ۱۳٩۱
 

تعرفه بلیت های اعتباری و مبلغ دار سال 1391 شرکت بهره برداری مترو تهران وحومه ،طبق مصوبه شورای اسلامی شهر تهران اعلام شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران وحومه و بر اساس مصوبه چهارصد و شصت و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، قیمت بلیت های مترو در سال 91 به شرح ذیل اعلام می شود.

شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه از امروز دوشنبه 26/04/1391 این مصوبه را در تمامی خطوط به اجرا گذاشت.

الف) بلیت های سفری:

ردیف

نوع بلیت

قیمت مصوب سال 90
(ریال)

بهای بلیت سال 91
(ریال)

توضیحات

1

بلیت تک سفره

3،000

3،500

بدون محدودیت طول سفر و زمان استفاده

2

بلیت دو سفره

4،500

5،500

بدون محدودیت طول سفر و زمان استفاده

 

ب) بلیت های اعتباری مدت دار:

ردیف

نوع بلیت

قیمت مصوب سال 90
(ریال)

بهای بلیت سال 91
(ریال)

توضیحات

1

یک ساله

440،000

550،000

بدون محدودیت طول سفر و زمان استفاده

 

ج) بلیت های اعتباری مبلغ دار:

نوع بلیت

ناحیه

سفر

قیمت مصوب سال 90
(ریال)

بهای بلیت سال 91
(ریال)

درصد تخفیف نسبت به بلیت تک سفره 

ناحیه 1

1،150

1،265

64%

اعتباری مبلغ دار

ناحیه 2

1،230

1،353

61%

ناحیه 3

1،420

1،562

55%

ناحیه 4

1،540

1،694

52%

ناحیه 5

1،830

2،013

42%

ناحیه 6

1،830

2،013

42%

 


 
 
اعلام نرخ بلیت‌ مترو در سال ۱۳۹۱
نویسنده : فرهاد بیگ محمدی - ساعت ٥:٢۳ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٦ تیر ۱۳٩۱
 

تعرفه بلیت‌های اعتباری و مبلغ‌دار سال 1391 شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه، طبق مصوبه شورای اسلامی شهر تهران از امروز اجرایی شد.
 
به گزارش خبرنگار فارس، بر اساس مصوبه چهارصد و شصت و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، قیمت بلیت‌های مترو در سال 91 به شرح ذیل اعلام می‌شود.

بر اساس این گزارش قیمت بلیت تک سفره مترو 350 تومان بدون محدودیت طول سفر و زمان استفاده و قیمت بلیت دو سفره 550 تومان و بدون محدودیت طول سفر و زمان استفاده تعیین شده است.

همچنین قیمت بلیت‌های اعتباری مدت‌دار یک ساله که سال گذشته 44 هزار تومان بود، با 10 هزار تومان افزایش و بدون محدودیت طول سفر و زمان استفاده 55 هزار تومان تعیین شده است.

بر این اساس قیمت بلیت اعتباری مبلغ‌دار 1265 ریال در ناحیه یک، 1353 ریال در ناحیه دو، 1562 ریال در ناحیه سه، 1694 ریال در ناحیه چهار، 2013 ریال در ناحیه پنج و 2013 ریال در ناحیه شش تعیین شده است.

شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه از امروز (دوشنبه) 91/4/26 این مصوبه را در تمامی خطوط به اجرا گذاشت.


 
 
افتتاح ایستگاه مترو ارم سبز و اکباتان طی روزهای آتی
نویسنده : فرهاد بیگ محمدی - ساعت ۱٠:۱۸ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٥ تیر ۱۳٩۱
 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: طی روزهای آتی ایستگاه ارم سبز و شهرک اکباتان از بخش غربی خط 4 مترو تهران به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار "تهران سما" مهندس سید جعفر تشکری هاشمی در جلسه شورای معاونین، معاونت حمل و نقل و ترافیک با بیان این مطلب اظهار کرد: اقدامات خوبی در مترو تهران صورت گرفته و علی‌رغم بی‌مهری‌هایی که نسبت به این مجموعه شاهد بودیم بسیاری از مشکلات مترو مدیریت شده است. چنانچه به‌طور مثال در خط 3 مترو برای تامین ریل با مشکل مواجه بودیم که این موضوع حل و فصل شده و توسعه بخش میانی و جنوبی خط 3 پیشرفت چشم گیری داشته است .

وی در ادامه از ورود سری جدید اتوبوس‌های دوکابین به ناوگان تا پیش از بازگشایی مدارس خبر داد و گفت: به‌زودی ستاد ویژه‌ای برای استقبال از مهرماه و اتخاذ تدابیر لازم جهت تسهیل ترددها و ترافیک مهرماه تشکیل خواهد شد و مانند سال‌های گذشته با تمام ظرفیت و امکانات در این ایام به شهروندان خدمات رسانی خواهیم کرد.

تشکری همچنین درباره تمهیدات ویژه‌ای که به‌مناسبت ماه مبارک رمضان اتخاذ شده در حوزه حمل و نقل اتخاذ شده است گفت: ناوگان حمل و نقل عمومی در سه بخش مترو، اتوبوس‌رانی و تاکسی‌رانی تقویت شده و به‌ویژه از ساعاتی پیش از هنگام افطار تا زمان اذان مغرب با تمام توان در خدمت شهروندان خواهیم بود.

وی افزود: ناوگان حمل و نقل عمومی در این ایام با تمام ظرفیت به شهروندان خدمات‌رسانی خواهند کرد و همچنین برنامه‌ریزی‌های لازم برای خدمات‌رسانی ویژه در لیالی قدر، روز قدس و برگزاری نماز عید فطر صورت خواهد گرفت.

معاون شهردار تهران خاطرنشان کرد: برای نظارت و مدیریت دقیق ناوگان گشت‌های ویژ اتوبوس‌رانی و تاکسی‌رانی نیز در این ایام فعال خواهند بود تا با تمام ظرفیت خدمات‌رسانی به شهروندان صورت گیرد.

کاهش حدود 20 درصدی تلفات ناشی از تصادفات در تهران

براساس این گزارش در این جلسه دکتر علیرضا سلیمانی قائم مقام معاونت حمل و نقل و ترافیک نیز اظهار کرد: خوشبختانه با اقدامات گسترده‌ای که در راستای ارتقای ایمنی و مدیریت ترافیک در تهران صورت گرفته است، طی سال‌های اخیر روند تلفات تصادفات رانندگی در پایتخت نزولی بوده است به‌گونه‌ای که هر سال به‌طور متوسط حدود 50 کشته از مجموع کشته‌های سوانح رانندگی در تهران کاسته شده است .

وی در ادامه با تاکید براینکه سال گذشته کاهش تلفات تصادفات رانندگی بسیار چشم‌گیرتر و بیشتر از سال‌های قبل از آن بوده، گفت: سال گذشته تلفات ناشی از تصادفات در مناطق 22 گانه شهر تهران حدود 20 درصد کاهش یافته است و به‌عبارتی از مجموع کشته‌شدگان سوانح رانندگی حدود 150 نفر کم شد است.

براساس این گزارش در این جلسه همچنین به موضوعاتی مانند حل مشکل سوخت گیری تاکسی‌های گاز سوز، ایجاد توقفگاه و پهلوگاه برای تاکسی‌ها در نقاط مختلف شهر، ایجاد سیستم یکپارچه حمل و نقلی در پایتخت و... تاکید شد.

منبع : تهران سما


 
 
دولت بدهی به مترو را از ۵۰ میلیارد دلار صندوق توسعه ملی پرداخت کند
نویسنده : فرهاد بیگ محمدی - ساعت ۱٠:۱٧ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٥ تیر ۱۳٩۱
 

دولت بدهی به مترو را از ۵۰ میلیارد دلار صندوق توسعه ملی پرداخت کند

 

کشوری فقیری نیستیم و صندوق توسعه ملی خالی نداریم و حتی این صندوق و سایر صندوق‌های کشورمان مملو از ارزهای نفتی است انتظار داریم برداشت از این صندوق در سال جاری برای مترو مهیا شود.

 

معاون شهردار تهران گفت‌: بر اساس اخبار اعلام شده صندوق توسعه ملی، ۵۰ میلیارد دلار ذخیزه ارزی دارد از این رو دولت بایستی در سال جاری امکان برداشت از این صندوق را برای پرداخت بدهی یک میلیارد دلار متروی تهران مهیا کند.

سید جعفر تشکری هاشمی در گفت‌و‌گو با ایلنا، درباره برداشت مترو از صندوق توسعه ملی، اظهار کرد: ‌ مجلس مصوب کرده است برای توسعه متروی در کشور مبلغ ۲ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی به شهرداری‌ها پرداخت شود که قطعا بیش از ۵۰ درصد آن متعلق به شهرداری تهران است.

وی ادامه داد: ‌ تمام تلاش خود را برای وصول سهم متروی تهران از صندوق توسعه ملی می‌کنیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درباره مصوبه امسال مجلس مبنی بر اینکه برداشت از صندوق توسعه ملی برای مترو در صورت وجود بودجه امکانپذیراست، خاطر نشان کرد: ‌ بر اساس اخبار اعلام شده صندوق توسعه ملی، ۵۰ میلیارد دلار ذخیزه ارزی دارد و خوشحالیم که ارز نفت در اینجا صندوق حفظ شده است.

تشکری هاشمی با بیان اینکه باید بودجه این صندوق صرف هزینه کارهای زیرساختی شود، ‌تاکید و ابراز امیدواری کرد که مسائل سیاسی سایه خود را شهردرای تهران بردارد تا مشکلات مترو در بخش اعبتارات حل و فصل شود.

 

منبع : ایلنا

 


 
 
مترو به شهرک غرب می‌رسد
نویسنده : فرهاد بیگ محمدی - ساعت ۱٠:۱٦ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٥ تیر ۱۳٩۱
 

مجری خط 7 مترو از بهره‌برداری مرحله اول این خط در سال 92 خبرداد و افزود: خط 7 مترو تا سال آینده از میدان صنعت تا نواب به بهره‎برداری می‌رسد. با راه‌اندازی این بخش، شمال‌غرب تهران نیز به شبکه مترو متصل می‌شود.

 

حمید سیادت موسوی مجری خط 7 مترو در گفت و گو با خبرنگار «شهر» با اشاره به پیشرفت مناسب عملیات ساخت تونل در این خط، گفت: هم اکنون با حفر بیش از 8هزار و 300متر تونل، نزدیک به یک سوم تونل‌های خط 7 مترو با فعالیت دو دستگاه حفار اتوماتیک (TBM) ساخته شده است.

 

وی ادامه داد: درحال حاضر دستگاه حفار اتوماتیک (TBM) در مسیر جنوب به شمال که کار خود را از کارگاه نواب آغاز کرده است، به نزدیکی گیشا رسیده است و به زودی در ادامه مسیر خود، در بوستان گفت‌وگو از دل خاک بیرون خواهد آمد تا با ایجاد کارگاهی جدید در این محل، فعالیت عمرانی خط 7 مترو را به سمت شمال‌غرب تهران ادامه دهیم.

 

مجری خط 7مترو ، تصریح کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های جدید، قصد داریم تا سال 92 ، خط 7 مترو را در مرحله اول از میدان صعنت راه‌اندازی کنیم. این خط تا پایان سال آینده به ایستگاه نواب می‌رسد.

 

سیادت موسوی یادآورشد: با راه‌اندازی این بخش از خط، شمال‌غرب تهران که با وجود تقاضای سفر بسیار فاقد شبکه حمل و نقل ریلی شهری است به مترو متصل می‌شود.

 

وی افزود: بخش اول خط 7 مترو از میدان صنعت تا نواب دارای ایستگاه‌های تقاطعی با خط چهار در میدان آزادی و با خط دو در ایستگاه نواب است که این ظرفیت، امکان بسیار مناسبی برای جابجایی شهروندان در بخش غرب و شمال‌غربی تهران ایجاد می‌کند.

 

مجری خط 7مترو ، مشکل اصلی این خط را تامین منابع مالی عنوان کرد و افزود: در آغاز پروژه قرار بود که هزینه‌‌های ساخت این خط توسط پیمانکار و به صورت فایناس تامین شود اما به دلیل مسائل بین‌المللی این امکان فراهم نشد و در حال حاضر هزینه‌ها از طریق منابع شهرداری تهران تامین می‌شود.

 

وی اظهارکرد: هم اکنون در بخش تونل سازی وضعیت مناسبی داریم اما به دلیل کمبود منابع مالی ساخت ایستگاه‌ها به خوبی پیش نمی‌رود.

 

به گفته سیادت موسوی خط 7 مترو با طول 26کیلومتر و 25 ایستگاه از بزرگراه هجرت(ورزشگاه جهان پهلوان تختی-جنوب شرق تهران) شروع و پس از عبور از تقاطع اتوبان محلاتی، 17 شهریور و میدان محمدیه در تقاطع نواب ـ قزروین تغییر جهت داده و در امتداد جنوبی_شمالی در راستای بزرگراه نواب صفوی مسیر آن ادامه یافته و با گذر از تراز پایین تونل توحید و عبور از برج میلاد در میدان بوستان در منطقه سعادت آباد واقع در شمال غرب تهران پایان می‌یابد.

 

منبع : شهر


 
 
تهران آماده استقبال از ماه مبارک رمضان
نویسنده : فرهاد بیگ محمدی - ساعت ۱٠:۱٤ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٥ تیر ۱۳٩۱
 

تهران آماده استقبال از ماه مبارک رمضان / ناوگان حمل و نقل عمومی هنگام افطار تقویت می‌شود

معاون حمل و نقل و ترافیک اعلام کرد: با توجه به محدودیت ظرفیت شبکه معابر شهری از یک طرف و محدویت ناوگان حمل و نقل عمومی از طرف دیگر، تلاش خواهیم کرد تا با بر طرف کردن موانع موجود نسبت به مرتفع کردن گره‌های ترافیکی معابر شهری در ماه مبارک رمضان اقدام کنیم.

به گزارش "تهران سما" به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، مهندس سید جعفر تشکری هاشمی افزود: امسال با عنایت به مشکلات ناشی از شرایط خاص آب و هوایی از جمله اوج گرمای هوا در مرداد ماه و آلودگی هوای ناشی از گرد و غبار باید به نوعی عمل کنیم که شهروندان حداقل از بابت وضعیت ترافیک و حمل و نقل عمومی مشکلات کمتری را متحمل شوند.

وی که در جمع معاونان حمل و نقل و ترافیک شهرداری‌های مناطق 22 گانه تهران سخن می‌گفت، خاطرنشان کرد: هیچ عبادتی ارزشمندتر از حل مشکل مردم نیست و از این رو خود را موظف می‌دانیم مشکلاتی که در مسیر رفت و آمد شهروندان روزه‌دار وجود دارد را مرتفع نماییم.

معاون شهردار تهران از آمادگی حمل و نقل عمومی تهران برای استقبال از ماه مبارک رمضان خبر داد و اظهار کرد: به این منظور ناوگان حمل و نقل عمومی در سه بخش مترو، اتوبوسرانی و تاکسیرانی تقویت شده و به طور مشخص از ساعاتی پیش از هنگام افطار تا زمان اذان مغرب با تمام توان در خدمت شهروندان خواهیم بود.

مردم نگران مترو نباشند

وی پیش‌بینی تدابیر و تمهیدات لازم در حوزه حمل و نقل عمومی در قالب طرح استقبال از مهر و به منظور آغاز سال جدید تحصیلی را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: با توجه به کمبود فضای پارک خودرو، اجرای مدل پارکینگ‌های مشارکتی به شرط اجرای آن به صورت دقیق و کامل، مدلی است که می‌تواند بخشی از کمبودهای موجود در این زمینه را بر طرف نماید.

مهندس تشکری هاشمی با اعلام این که مسئولیت سرزمینی هر منطقه بر عهده شهرداری همان منطقه است و شهرداری‌های مناطق باید پاسخ‌گوی محدوده تحت نظارت خود باشند، اضافه کرد: موضوع حمل و نقل عمومی و ساماندهی آن دغدغه درجه یک مدیریت شهری چه در سطح ستاد و چه در سطح مناطق است.

وی با تأکید بر این که به رغم همه محدویت‌های موجود شبکه مترو را با تمام توان توسعه داده و تا پایان امسال مسیر 19 کیلومتری خط 3 مترو را مورد بهره‌برداری قرار می‌دهیم، اعلام کرد: همان طور که شهردار محترم تهران نیز اخیراً در مراسم افتتاحیه پروژه‌های منطقه دو اعلام کردند، مردم تهران نگران توسعه مترو نباشند.

یکی از خطوط بزرگراه صدر به BRT  اختصاص می‌یابد

معاون شهردار تهران تملک املاک معارض باقی مانده در خط 4 مترو از سوی مناطق مربوطه به منظور امکان بهره‌برداری کامل از ایستگاه‌های این خط را مورد تأکید قرار داد و افزود: مناطق می‌بایست نسبت به توسعه ایستگاه‌ها، پایانه‌ها و توقفگاه‌های حمل و نقل عمومی و تجهیز این مراکز به نمازخانه، سرویس بهداشتی، سیستم روشنایی و تابلوهای راهنما اهتمام ویژه داشته باشند.

وی از اختصاص یکی از مسیرهای عبوری بزرگراه صدر پس از دو طبقه شدن این بزرگراه به عبور اتوبوس‌های تندرو (BRT) خبر داد و اظهار کرد: بر اساس سیاست مدیریت شهری، نه تنها در این محور بلکه در هر محور جدیدی که در تهران احداث می‌شود، یک خط به حمل و نقل عمومی تخصیص خواهد یافت.

مهندس تشکری هاشمی از انجام آزمایش‌های تخصصی مواد به کار رفته در تجهیزات ترافیکی از جمله بتون، جوش، رنگ و شبرنگ در آینده نزدیک خبر داد و تصریح کرد: این مواد صرفاً پس از بررسی و تایید در آزمایشگاه‌های حرفه‌ای در معابر شهری مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

مردم بابت عملیات عمرانی مترو نباید دچار مشکل شوند

وی با اشاره به این که تا سه ماه آینده دستگاه بزرگ TBM به محل بوستان گفت‌و‌گو خواهد رسید، اضافه کرد: ورود این دستگاه الزامات و اقتضائات جدیدی را می‌طلبد تا مردم دچار مشکل نشوند، ضمن این که بخشی از میدان صنعت که به جهت عملیات عمرانی مترو درگیر است می‌بایست هر چه سریع‌تر آزاد شود تا مردم بیش از این دچار مشکل نگردند.

معاون شهردار تهران با بیان این که با توجه به عملیات عمرانی مترو در بزرگراه آیت ا... سعیدی آسفالت ترانشه باز این محور باید تا قبل از بازگشایی مدارس روکش شود، افزود: دستگاه TBM خط سه نیز تا یک ماه دیگر به چهارراه امیر اکرم در خیابان حضرت ولی‌عصر ‌(عج) می‌رسد و طبیعتا مشکلاتی را در این نقطه و در ترافیک معابر محدوده مرکزی شهر ایجاد خواهد کرد.
وی در پایان با تأکید بر این که نگهداری تونل‌های شهری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، خاطرنشان کرد: امسال نیز همچون سال گذشته مشاوران ترافیک مناطق نسبت به انجام مطالعات و ارائه مشاوره‌های ترافیکی به معاونت‌های حمل و نقل و ترافیک شهرداری‌های مناطق 22 گانه تهران اقدام خواهند کرد.

نوروزی: تابلوهای هدایت مسیر در 52 بزرگراه تهران طراحی می‌شود

در ادامه این جلسه معاون اجرایی سازمان ترافیک نیز با تأکید بر اهمیت تقویت ایمنی عبور و مرور در معابر شهری به منظور حفظ جان شهروندان اعلام کرد: به این منظور طرح ضربتی مرمت گاردریل‌های معابر بزرگراهی در دست اقدام است، ضمن این که نسبت به خط‌کشی بزرگراه‌هایی که نیازمند خط‌کشی هستند نیز اقدام خواهد شد.

مهندس وحید نوروزی با اعلام این که طراحی تابلوهای هدایت مسیر در 52 بزرگراه تهران آغاز شده، تاکید کرد: بزرگراه به بزرگراه نسبت به طراحی تابلوهای شبکه بزرگراهی اقدام می‌کنیم، چرا که اعتقاد داریم تابلوهای راهنمای مسیر می‌توانند نقش مهمی را در تامین ایمنی و هدایت شهروندان به مسیرهای مورد نظر ایفاء نمایند.

وی با ذکر این نکته که در حال حاضر نسبت به خط‌کشی 12 هزار فضای پارک حاشیه‌ای اقدام شده و با افزایش 3 هزار فضای پارک جدید تا یک ماه آینده در مجموع 15 هزار فضای پارک جدید زیر بار می‌رود، خاطرنشان کرد: کارت بلیت‌های مترو و اتوبوس در دستگاه‌های پرداخت عوارض پارک حاشیه‌ای نیز قابل استفاده می‌باشند.

در پایان این جلسه حسن آقا‌ بیگی معاون امور مناطق سازمان ترافیک نیز با تاکید بر نظارت مستقیم ستادی بر معاونت‌های حمل و نقل و ترافیک 22 منطقه پایتخت، اعلام کرد: برنامه نظارت دوره‌ای مناطق را از نیمه دوم ماه آینده آغاز می‌کنیم.

گفتنی است در این جلسه معاونان حمل و نقل و ترافیک شهرداری‌های مناطق یک و 15 گزارش‌های جداگانه‌ای از وضعیت ترافیک شمال و جنوب‌شرق تهران ارائه کردند.

منبع : تهران سما


 
 
مکان و پیشرفت ایستگاه‌های خط 7 متروی تهران+جدول
نویسنده : فرهاد بیگ محمدی - ساعت ٩:٤٤ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٥ تیر ۱۳٩۱
 

موقعیت و پیشرفت ایستگاه‌های خط 7 متروی تهران تا تیر سال جاری در جدول زیر آمده است.این خط جنوب شرق تهران را از بزرگراه هجرت به شمال‌غرب تهران در سعادت آباد،متصل می کند.

 

ایستگاه موقعیت ایستگاه آخرین وضعیت پیشرفت تا تیر‌ماه 1391 (درصد)
A7 ورزشگاه جهان پهلوان تختی.بزرگراه هجرت در مرحله طراحی  
B7 بزرگراه بسیج(افسریه) در مرحله طراحی  
C7 بزرگراه شهید محلاتی.تقاطع نبرد در مرحله طراحی  
D7 بزرگراه شهید محلاتی.تقاطع خیابان دهم فروردین در مرحله طراحی  
E7 میدان شهید محلاتی در مرحله طراحی  
F7 بزرگراه شهید محلاتی.تقاطع خیابان شهید مخبر در مرحله طراحی  
G7F6 بزرگراه شهید محلاتی.تقاطع خیابان 17 شهریور در مرحله طراحی  
H7 خیابان ری بالاتر از میدان قیام در مرحله طراحی  
I7 چهارراه مولوی در مرحله طراحی  
J7F1 میدان محمدیه در مرحله طراحی  
K7 خیابان مولوی.تقاطع خیابان وحدت اسلامی در مرحله طراحی  
L7D3 خیابان مولوی.تقاطع خیابان ولی عصر در مرحله اجرا مربوط به خط 3
M7 خیابان هلال احمر در مرحله طراحی  
N7 بزرگراه شهید نواب صفوی تقاطع خیابان قزوین در مرحله طراحی  
O7 بزرگراه شهید نواب صفوی تقاطع خیابان کمیل در مرحله اجرا 16.2%
P7 بزرگراه شهید نواب صفوی تقاطع خیابان امام خمینی (ره) در مرحله اجرا 14.3%
Q7I2 بزرگراه شهید نواب صفوی تقاطع خیابان آذربایجان در مرحله اجرا 4.2%
R7E4 بزرگراه شهید نواب صفوی تقاطع خیابان آزادی در مرحله طراحی  
S7 بزرگراه شهید نواب صفوی تقاطع خیابان باقرخان در مرحله طراحی  
T7Q6 پل نصر(گیشا) در مرحله طراحی  
U7 بزرگراه شهید چمران.بوستان گفتگو در مرحله اجرا
V7 بزرگراه شهید چمران.جنوب بیمارستان میلاد در مرحله طراحی  
W7 شهرک قدس(غرب).میدان صنعت در مرحله اجرا 42.4%
X7 بلوار پاکنژاد تقاطع خیابان شهید دادمان در مرحله طراحی  
Y7 سعادت آباد میدان بوستان در مرحله طراحی  

 
 
تکمیل شبکه متروی پایتخت اولویت نخست مدیریت شهری است
نویسنده : فرهاد بیگ محمدی - ساعت ۱٠:٢۱ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢۱ تیر ۱۳٩۱
 

 

به گزارش "تهران سما" روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری با استناد به گزارش مرکز مدیریت شهری سامانه ( 137) اعلام کرد:  گسترش شبکه حمل و نقل ریلی و ارزیابی ناوگان اتوبوسرانی بیشترین درخواست شهروندان تهرانی در اردیبهشت ماه سال جاری را به خود اختصاص داده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در این ارتباط گفت: موضوع 18 درصد از پیام‌های شهروندان که طی اردبیهشت ماه امسال از طریق سامانه 137 به ثبت رسیده به صورت مستقیم موضوعات حمل و نقلی بوده که بیشترین تعداد آن مربوط به توسعه حمل و نقل عمومی در دو مجموعه مترو و اتوبوسرانی است.

مهندس سید جعفر تشکری هاشمی با اشاره به سایر موضوعات تماس‌های مردمی با سامانه 137 افزود: موضوعات مربوط به پایانه‌های چهارگانه مسافربری، کمبود فضای پارک و نحوه عملکرد پارک‌بان‌ها و ناوگان تاکسیرانی و عملکرد تاکسی‌ها در اولویت بعدی خواسته‌های مردم قرار دارند.

وی سامانه 137 را بهترین ابزار آگاهی از دغدغه‌های مردم بر شمرد و تأکید کرد: مدیریت شهری نسبت به توسعه حمل و نقل عمومی اهتمام ویژ ه‌ای دارد اما با توجه به عقب ماندگی‌های تاریخی در این بخش باید مجموعه اقدامات به مراتب گسترده‌تری به صورت جهشی انجام شود که در این صورت می‌توان به آینده روشن شهر امیدوار بود.

معاون شهردار تهران در پایان با تاکید بر وسعت پروژه‌های عمران شهری و نیز محدودیت‌های بودجه‌ای موجود در این زمینه، خاطرنشان کرد: توسعه حمل و نقل عمومی با محوریت تکمیل شبکه مترو اولویت نخست مدیریت شهری است و با توجه به مطالبات عمومی و افزایش آلودگی هوا، روند توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی به سرعت ادامه می‌یابد.

منبع : تهران سما


 
 
معاون شهردار تهران:‌ شهرداری ۷ برابر دولت در مترو هزینه کرده است
نویسنده : فرهاد بیگ محمدی - ساعت ۱٠:٠٠ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢۱ تیر ۱۳٩۱
 

تا پایان سال جاری ۱۹ کیلومتر از خط ۳ مترو حد فاصل اتوبان آزادگان تا مصلی امام خمینی (ره)، به بهره برداری می‌رسد و ۷ کیلومتر باقی مانده نیز تا مهره ماه سال به بهره برداری خواهد رسید.

معاون شهردار تهران گفت: شورای شهر به شهرداری این اختیار را داد تا در پرداخت اعتبارات مترو به جای پرداخت ۵۰ درصد اعتبارات اجازه داشته باشد تا سقف ۸۰ درصد از اعتبارات را پرداخت کند که این مصوبه شورا باعث شده است شهرداری ۷ برابر دولت در مترو هزینه کند.

به گزارش ایلنا، تشریح عملکرد و فعالیت شرکت مترو در سال ۹۰ و برنامه‌های سال ۹۱ موضوعی بودکه بیشترین زمان چهارصد و هفتاد و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران را به خودش اختصاص داد.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه با حضور در جلسه شورا جهت ارائه گزارش عملکرد سال ۹۰ و ابتدای سال ۹۱ مترو اظهار داشت: از زمان تحویل مدیریت مترو تاکنون بیش از ۵ /۲۳ کیلومتر تونل ساخته شده است که ۸ کیلومتر آن به بهره برداری رسیده است و ۷ کیلومتر هم در خط میانی است که حدود ۸۴ درصد پیشرفت کار را شاهد هستیم وی افزود: چنانچه تجهیزات مورد نیاز به موقع خریداری می‌شد به راحتی می‌توانستیم در سال ۹۰، ۷ کیلومتر خطوط میانی شهر را به بهره برداری برسانیم.

هابیل درویش با اشاره به توسعه جنوبی خط یک متروی تهران به سمت فرودگاه امام خمینی (ره) و شهر جدید پرند گفت: در فاز اول پروژه طبق برنامه، حد فاصل ایستگاه حرم مطهر امام خمینی تا فرودگاه امام به طول ۳۳ کیلومتر تا پایان سال ۹۱ به بهره برداری می‌رسد و در فاز دوم، خط یک مترو به شهر پرند امتداد خواهد یافت.

وی درباره توسعه خطوط درون شهری گفت: مسیر درون شهری که خطوط ۳، ۴، ۶ و ۷ مترو را شامل می‌شود حدود ۲۶ کیلومتر است که امیدواریم تا پایان سال ۹۱که ۱۹ کیلومتر از آن مربوط به خط ۳ مترو که حد فاصل اتوبان آزادگان تا مصلی امام خمینی (ره) است به بهره برداری برسد و ۷ کیلومتر باقی مانده نیز تا مهره ماه به بهره برداری برسد.

وی خاطر نشان کرد: با مجموع ۲۶ کیلومتر مسیر درون شهری، ۱۹ کیلومتر خط ۳ و ۳۳ کیلومتر توسعه جنوبی خط یک مترو تا پایان سال ۹۱ بالغ بر ۷۸ کیلومتر مسیر مترو احداث خواهد شد.

هابیل درویشی بزرگ‌ترین مشکل پیش روی توسعه متروی تهران را کمبود اعتبارات و عدم بازگشایی L. C برای خرید تجهیزات مورد نیاز مترو عنوان کرد و افزود: متاسفانه اعتبارات سال ۸۹ و ۹۰ و ۹۱ متروی تهران به طور تقریبی یکسان در نظر گرفته شده است درحالی که طی سال گذشته و سال جاری که با نوسان قیمت ارز مواجه بودیم حدود ۵۰ درصد هزینه‌های ساخت و خرید تجهیزات افزایش داشته است. در متروی تهران حدود ۲۰۰ جبهه کاری وجود دارد که بیش از ۱۰۰ پیمان کار و ۱۲ هزار نفر در آنجا مشغول به کارند.

وی از ورود ۱۷۷ واگن جدید جهت بهره برداری در خطوط مترو تا ۲ ماه آینده خبر داد و افزود: طبق برنامه پیش بینی شده درسال ۹۱ قرار است حدود ۲۴۷ واگن به شبکه حمل و نقل مترو اضافه شود که از این میزان عملیات خرید و ترخیص واگن‌ها از گمرک بندرعباس انجام شده که پس از حمل به تهران تا ۲ ماه آینده به ناوگان اضافه خواهد شد. مابقی واگن نیز چنانچه مشکلی پیش نیاید تا انتهای سال به چرخه ناوگان اضافه خواهد شد.

فرهنگ بهره برداری از مترو هم ترویح شود

عضو کمیسیون فرهنگی واجتماعی شورای اسلامی شهرتهران با توجه به اظهارات مدیر عامل شرکت مترو، گفت: رویکرد مدیریت شهری در مواجه باتوسعه امکانات جنوب شهر تهران به خصوص دربحث توسعه شبکه حمل و نقل ریلی و اتوبوسرانی بسیار خوب و قابل تقدیر است چرا که اکثر استفاده کنندگان این وسایل اقشار کم درآمد جامعه هستند. بهتر است در بحث بهره برداری از ایستگاه‌های مترو نسبت به احداث نمازخانه و سرویس‌های بهداشتی نیز تمهیداتی اندیشیده شود.

در سال ۹۰ با افت تحویل و بهره برداری از خطوط مترو مواجه بودیم

رئیس کمیسیون توسعه و عمران شورای اسلامی شهر تهران با این پرسش که چرا در سال ۹۰ شاهد افت تحویل و بهره برداری از خطوط مترو بوده‌ایم گفت: طبق گزارش‌های قبلی که شرکت مترو اعلام کرده بود قرار بود درسال ۹۰ بخشی از خط ۳ مترو تهران حد فاصل چهار راه ولیعصر تا سهروردی که حدود ۷ کیلومتر است و بخشی از خط ۴ مترو حد فاصل میدان آزادی تا اکباتان که حدود ۴ کیلومتر است و امتداد خط یک از قیطریه تا تجریش و از حرم مطهر تا کهریزک که حدود ۴ کیلومتر است به بهره برداری برسد البته شاهد بهره برداری خط ۱ درشمال و جنوب شهر بودیم ولی تعهدات دیگر به انجام نرسید.

وی ادامه داد: ‌بنابراین در سال ۹۰ تنها ۴ کیلومتر از خطوط مترو به بهره برداری رسیده است و ۱۱ کیلومتر از تعهدات به انجام نرسیده است. از سوی دیگر گفته می‌شود اعتبارات مترو در سال ۹۰ تنها ۷۰ درصد اختصاص پیدا کرده است در تخصیص اعتبارات هم با افت مواجه هستیم.

دیده شدن بودجه متروی تهران به صورت استانی، اتفاق خوبی نیست

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهرتهران نیز با اشاره به تصمیم اخیر هیات دولت درباره تخصیص اعتبارات دولتی مترو به صورت بودجه استانی گفت: اینکه برای تخصیص اعتبارات مترو ابتدا استانداری نظر بدهد سپس وزارت کشور تاکید کند اتفاق خوبی نیست، در شرایط قبلی برای اختصاص بودجه‌های دولتی به مترو ماه‌ها منتظر تخصیص اعتبارات هستیم با این تصمیم شرایط سخت‌تر خواهد شد.

دبیر خاطر نشان کرد: تونل توحید از شمال به جنوب به صورت شاه راهی در تهران تبدیل شده است که تنها بار ترافیکی شمال به جنوب شهر را به دوش می‌کشد متاسفانه به دلیل ایجاد ایستگاه بریانک و توسعه خط ۷ شاهد ترافیک سنگینی از تونل توحید به سمت جنوب که بار ترافیکی تخلیه می‌شود هستیم در این ناحیه مسیر به واسطه ایجاد این ایستگاه محدود می‌شود بهتر است برای این معضل راه کاری اندیشیده شود.

مترو تنها ساختن تونل نیست

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران که در این جلسه حضور داشت با اشاره به اهمیت توسعه خطوط مترو، گفت: مترو یک سبد تولید است و تنها در بهره برداری خلاصه نمی‌شود ساخت تونل، خرید واگن، ساخت و تجهیز ایستگاه، تملک آن، ساخت پایانه، خرید تجهیزات برقی و راهبری، خرید ریل و... بخش‌هایی از کارهای انجام شده درخطوط مترو است چنانچه در یکی از این موارد خللی ایجاد شود سایر موارد را تحت شعاع قرار خواهد داد.

معصومه ابتکار رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران نیز گفت: بحث‌های صورت گرفته در مورد مترو چه از نظر شهرداری و چه شورای شهر منطقی است ولی چون شاخص برای ارزیابی از پیشرفت پروژه‌ها وجود ندارد معمولا این موضوعات پیش می‌آید بار‌ها گفته شده است که با توجه به تدوین برنامه راهبردی ۵ ساله شهرداری تهران، شاخص‌هایی برای ارزیابی پروژه‌ها و برنامه‌های تدوین شده لازم است.

پروین احمدی‌نژاد نیز در این جلسه اظهار داشت: شهرداری صرفه جویی کند می‌تواند درگسترش حمل و نقل و نوسازی بافت‌های فرسوده هزینه کندچنانچه شهرداری تهران از هزینه‌های تبلیغات، چاپ بنر‌ها و نشریات مختلف، برگزاری جشن‌ها، همایش‌ها و اجلاس‌ها کم کند، می‌تواند با اعتبارات صرفه جویی شده برای گسترش حمل ونقل عمومی و نوسازی بافت‌های فرسوده هزینه کند.

وی افزود: اگر باور داشته باشیم که توسعه حمل و نقل عمومی و نوسازی بافت‌های فرسوده جز اولویت‌های مدیریت شهری است، بنابراین راههایی برای تخصیص اعتبارات مورد نیاز پیدا خواهد شد.

سید مناف هاشمی معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران نیز با اشاره به تشریح اختصاص اعتبارات مترو از سوی شهرداری و دولت، گفت: بودجه مصوب عمرانی متروی تهران برای سال ۹۰ حدود ۶۰۰ میلیاردتومان بود که در پایان سال با تصویب اصلاحیه‌های بودجه این رقم به ۷۱۵ میلیارد تومان افزایش یافت. سهم دولت دراین بخش حدود ۳۰۰ میلیارد تومان بود که این رقم به ۲۴۳ میلیارد تومان کاهش یافت و از این رقم مصوب هم، دولت در سال ۹۰ حدود ۱۹۲ میلیارد تومان پرداخت کرد.

وی افزود: سهم شهرداری تهران از بودجه جاری مترو برای سال ۹۰ حدود ۱۲۱ میلیارد تومان بود که با تصویب اصلاحیه در پایان سال این رقم ۱۴۲ میلیارد تومان شد. سهم دولت در این بخش حدود ۱۰۰ میلیارد تومان بود که تنها ۸۰ میلیارد تومان آن محقق شد.

معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران گفت: طبق قانون سهم دولت و شهرداری برای توسعه مترو هر کدام ۵۰ درصد است ولی تاکنون شهرداری بیش از سهم واقعی خودش هزینه کرده است.

وی افزود: بودجه جاری سال ۹۱ متروی تهران براساس اصلاحیه‌هایی که در سال گذشته به تصویب رسید حدود ۱۴۰ میلیارد تومان و دربخش عمرانی هم بودجه را حدود ۶۷۰ میلیارد تومان در نظر گرفته‌ایم. شهرداری از ابتدای سال جاری تاکنون نیز حدود ۲۱۵ میلیارد تومان بودجه مترو را محقق کرده است.

وی درباره تهیه وتدوین شاخص‌های عملیاتی گفت: برای ۲۲ منطقه تهران ۲۲۰ جلد برنامه عملیاتی با کمک مناطق و مشاوره دانشگاه صنعتی شریف نهایی شده است برای ستاد شهرداری هم برنامه عملیاتی‌اش حدود ۷ جلد تدوین شده است.

متر به متر اطلاعات ارائه شده درمترو قابل اندازه گیری است

مدیرعامل شرکت متروی تهران در توضیح به سوالات برخی از اعضای شورای شهر، گفت: ۴ کیلومتر خط ۴ متروی تهران در ۲۴ فروردین سال جاری مورد تست گرم قرار گرفت و چنانچه با حادثه ۲۷ فروردین ماه مواجه نمی‌شدیم می‌توانستیم از این خط استفاده کنیم.

وی افزود: عقب ماندگی ما در احداث ۷ کیلومتر خط میانی است که حدود ۸۴ درصد پیشرفت داشته و ۱۶ درصد ما بقی مربوط به خرید ریل است قول می‌دهیم مهرماه این مسیر به بهره برداری برسد. و عقب ماندگی در احداث خطوط مترو قابل جبران است.

مدیرعامل شرکت مترو تاکید کرد: متر به متر اطلاعات ارائه شده از احداث خطوط درمترو قابل اندازه گیری است.

هابیل درویشی در مورد ایجاد فضاهای معنوی در ایستگاه‌های مترو گفت: در طراحی‌های جدید ایستگاه‌های مترو موضوع نمازخانه مد نظر قرار گرفته است و سعی بر این است در ایستگاه‌هایی که درسال‌های قبل ایجاد شده بهترین فضا‌ها را به نماز خانه اختصاص دهیم.

عباس شیبانی عضوکمیسیون اقتصادی و برنامه و بودجه شورا نیز تاکید کرد: مترو در تمام دنیا بهترین وسیله حمل و نقل شناخته شده است برای شهرهایی مانند تهران که دیگر جایی برای تردد خودرو‌ها در روی زمین وجود ندارد توسعه مترو ضرروی است بنابراین بهتر است تمام دستگاه‌های مربوطه اعتبارات مورد نیاز این بخش حمل و نقل عمومی شهر را اختصاص دهند.

در ادامه شکیب با اشاره به اینکه در بحث حمل و نقل اولویت اول بامترو است اظهار داشت: درست است که پروژه صدر ـ نیایش پروژه ترافیکی مهمی است اما باید به‌‌ همان اندازه که اعتبار برای پیشرفت این پروژه هزینه می‌شود به مترو نیز پول تزریق شود.

وی با اشاره به اینکه ممکن است مدیریت مترو نتواند همزمان در بخش‌های عمرانی تامین تجهیزات مترو و پی گیری وصول اعتبارات وقت صرف کند خاطر نشان کرد: هنر ما باید این باشد که با کمک یکدیگر مشکلات موجود بر سر راه مترو را برطرف کنیم تا خطوط مترو به طور کامل به بهره برداری برسند.

علیرضا دبیر عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران نیز با اشاره به تذکر شکیب گفت: احداث پروژه صدر ـ نیایش از صفر تا صد در اختیار شهرداری است و طبق برنامه زمانبندی و اعتبارات مصوب مشغول به کار است اما تامین اعتبار پروژه مترو طبق قانون ۵۰ درصد شهرداری و ۵۰ درصد با دولت است این دوگانگی باعث تاخیر در اجرای پروژه می‌شود.

وی در ادامه سخنان خود به کمیته سه نفره شورای شهر تهران جهت پی گیری مطالبات شهرداری از دولت اشاره کرد وافزود: قرار بود این کمیته از وضعیت اعتبارات اختصاص داده شده دولتی به متروی تهران گزارشی به شورا ارائه دهد بهتر است گزارش این کمیته در جلسات شورای شهر بررسی شود.

شهرداری ۷ برابر دولت در مترو هزینه کرده است

هاشمی تشکری معاون حمل و نقل شهرداری تهران با اشاره به اینکه شورای شهر تهران در مرحله قانون گذاری دست شهرداری را بازگذاشت تا در پرداخت اعتبارات مترو دچار مشکل نشود خاطر نشان کرد: شورای شهر به شهرداری این اختیار را داد تا در پرداخت اعتبارات مترو به جای پرداخت ۵۰ درصد اعتبارات اجازه داشته باشد تا سقف ۸۰ درصد از اعتبارات را پرداخت کند که این مصوبه شورا باعث شده است شهرداری ۷ برابر دولت در مترو هزینه کند.

وی افزود: این در حالی است که در سایر شهر‌ها دولت تا ۹۰ درصد اعتبارات مترو را تامین می‌کند و شهرداری‌ها تنها ده درصد آن را پرداخت می‌کنند.

تشکری با اشاره به اینکه به طور حتم شورای شهر یک پیشرفت همگن در مترو مد نظر دارد اظهار داشت: ما باید پیشرفت وزنی مترو در سالهای ۸۹ تا ۹۱ را مد نظر داشته باشیم و براساس ظرفیت وزنی بگوییم چقدر پیشرفت داشته‌ایم.

به گفته تشکری هاشمی مترو براساس پیشرفت وزنی سال ۱۵ کیلومتر پیشرفت را داشته است هر چند ممکن است تمام ۱۵ کیلومتر به بهره برداری نرسیده باشد.

توسعه خطوط مترو در اولویت برنامه‌های مدیریت شهری قرار دارد

مهدی چمران رئیس شورای شهرتهران نیز با اشاره به اینکه ساخت ۱۵ کیلومتر مترو در سال به معنای حد متوسط ساخت است گفت: امیدواریم در سال ۹۱، بهره برداری از خطوط مترو به بیش از ۲۰ کیلومتر برسد.

وی همچنین در خصوص اولویت پروژه‌های شهری اظهار داشت: هر پروژه‌ای باید طبق برنامه و اعتبار خود پیشرفت داشته باشد به هر حال پروژه صدر و نیایش با توجه به مسدود شدن مسیرهایی با مسائل انسانی و تردد مردم در این منطقه درگیر است و باید در زمانبدی مورد نظر به بهره برداری برسد.

چمران افزود: براساس گزارش ارائه شده در سال گذشته حدود ۱۱۵ میلیارد تومان بیشتر از اعتبار مصوب برای مترو هزینه داشته است پس این نشان می‌دهد که توسعه خطوط مترو در اولویت مدیریت شهری قرار دارد.

درادامه حمزه شکیب نسبت به قطع شدن درختان حاشیه اتوبان قم برای ساخت ادامه خط یک متروی تهران به شهر جدید پرند تذکر داد و گفت: با توجه به اینکه زمین‌های این منطقه گران نیست چه دلیلی دارد که این خط از کنار اتوبان عبور کند و باعث قطع شدن تعداد زیادی از درختان شود؟

هابیل درویشی مدیرعامل شرکت مترو شهرتهران در پاسخ به این سوال گفت: در ابتدا قرار بود مسیر هوایی باشد که به دلیل هزینه بر بودن این گزینه حذف شد از سوی دیگر برای تملک زمین‌های این منطقه برای عبور خط مترو بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار لازم بود و باید با افراد زیادی نیز جهت تملک طرف می‌شدیم. به همین دلیل در جلسه‌ای که در استانداری داشتیم توافق شد که تمام این درختان جابجا شوند ودر امتداد این مسیر نیز حدود ۳۰ کیلومتر درخت کاری شود.

منبع : ایلنا


 
 
توضیحات مجری خط 7 مترو درباره نشست ساختمان
نویسنده : فرهاد بیگ محمدی - ساعت ٩:٥۸ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢۱ تیر ۱۳٩۱
 

مجری خط 7 متروی تهران در رابطه با نشست ساختمانی در خیابان هلال‌احمر و در نزدیکی خط 7 مترو، گفت: ساکنان این خانه هم اکنون دو راه برای حل این مشکل دارند.یا با مترو به توافق برسند و به ما اجازه دهند که نسبت به تحکیم فونداسیون ساختمان اقدا کنیم و بیمه نیز هزینه معایب ظاهری که در ساختمان به وجود آمده را پرداخت کند و یا در غیر این صورت این موضوع را از طریق مراجع قضایی دنبال کنند و برحسب حکم دادگاه عمل شود.

حمید سیادت‌موسوی مجری خط 7 متروی تهران در گفت‌وگو با خبرنگار «شهر» ، با بیان این مطلب که نشست این ساختمان و ایجاد ترک‏های به وجود آمده در دیوارهای آن دلایل مختلفی دارد، گفت: این خانه در محدوده ای قرار دارد که در دل آن قنات های متروکه متعددی وجود دارد و پیش از آغاز عملیات اجرایی مترو نیز در این محل حوادث ریزش و نشست ساختمان رخ داده است که مدارک و مستندات آن وجود دارد.

 

وی ادامه داد: 6ماه قبل از آغاز فعالیت‌های جدی مترو، شاهد وقوع حادثه نشست در این محل بوده‌ایم. با این وجود میزان تاثیر فعالیت کارگاه مترو در این حادثه قابل بررسی است.

 

مجری خط 7 متروی تهران تصریح‌کرد: مترو بیمه بوده و در این بیمه نامه، تامین خسارت چنین مواردی پیش بینی شده است.برهمین اساس بیمه آمادگی دارد، خسارت به وجود آمده برای این ساختمان را پرداخت کند.

 

سیادت موسوی گفت: علاوه براین ما نیز برحسب وظیفه انسانی و اخلاقی خود،آمادگی داریم علاوه بر تامین خسارت از طریق بیمه، با انجام طرحی فنی نسبت به تحکیم فونداسیون این ساختمان اقدام کنیم.

 

وی افزود: پیش از این نیز چنین مشکلی برای ساختمان های مجاور این خانه به وجود آمده بود که با انجام همین عملیات نسبت به تحکیم فونداسیون ساختمان،اقدام کردیم.

 

وی گفت: این ساختمان دارای 8 واحد است که به صاحبان واحدهای آن اصرار به تملک و خرید خانه دارند.اما به لحاظ قانونی مترو اختیارات محدودی دارد و نمی‌تواند اقدام به تملک کند، مگر این که در این رابطه حکم قضایی صادر شود.

 

مجری خط 7 متروی تهران تصریح‌کرد: ساکنان این خانه هم اکنون دو راه برای حل این مشکل دارند.یا با مترو به توافق برسند و به ما اجازه دهند که نسبت به تحکیم فونداسیون ساختمان اقدا کنیم و بیمه نیز هزینه معایب ظاهری که در ساختمان به وجود آمده را پرداخت کند و یا در غیر این صورت این موضوع را از طریق مراجع قضایی دنبال کنند و برحسب حکم دادگاه عمل شود.

 

سیادت موسوی اظهارکرد: تاکنون با ساکنان این خانه مذاکرات و صحبت های بسیاری داشته ایم و برای پاسخگویی و رسیدگی به این موضوع فردی به عنوان مسئول تعیین کرده‌ایم.ما نیز مایل هستیم تا هرچه زودتر مالکان این ساختمان به توافق برسند و این مشکل به سرعت حل شود.

 

وی ادامه داد: هم اکنون ما گروه هایی آماده داریم که بلافاصله بعد از رضایت و اجازه صاحبان ملک می توانند فونداسیون این خانه را از زیر مستحکم کند تا خطرات احتمالی ریزش این ساختمان برطرف شود.

 

وی با بیان این که بیشتر خطر احتمال ریزش این ساختمان در زمان انجام عملیات تونل سازی در این محدوده ( مهر 90) وجود داشت، گفت: هم اکنون که تونل خط 7 مترو در این بخش به طورکامل ساخته شده است و احتمال خطر ریزش این خانه کمتر است.با این وجود ما علاقه مندیم هرچه زودتر مالکان به توافق و رسیده و اجازه تحکیم ساختمان را بدهند.

 

بنابراین گزارش،چند آپارتمان واقع در خیابان هلال احمر نرسیده به تقاطع ابراهیمی به علت نشست زمین خسارات زیادی دیده‌اند. این در حالی است که ساکنان این منازل مدعی هستند که عبور خط 7 مترو از این منطقه منجر به خسارت به منازل آنها شده است.

 

منبع : شهر


 
 
برای توسعه مترو به طور میانگین ماهانه 70 میلیارد تومان نیاز است
نویسنده : فرهاد بیگ محمدی - ساعت ٩:٥٦ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢۱ تیر ۱۳٩۱
 

 

مدیر عامل شرکت مترو تهران و حومه با بیان اینکه برای توسعه خطوط مترو به طور میانگین ماهانه 70 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم گفت: متاسفانه با وجود گذشت بیش از 4 ماه از سال هنوز ریالی از اعتبارات عمرانی مترو پرداخت نشده است .

مهندس هابیل درویش در گفتگو با خبرنگار "تهران سما" با بیان این مطلب اظهار کرد : مترو تهران به طور مستقیم و غیر مستقیم با بیش از 12 هزار پرسنل و 100 پیمانکار همکاری دارد و ماهانه باید هزینه های زیادی را پرداخت کند اما متاسفانه هرساله اعتبارات عمرانی به موقع و به طور کامل پرداخت نمی شود که این مساله مشکلات عدیده ای را به دنبال می آورد.

وی با بیان این که از دولت درخواست داریم که اعتبارات مترو به موقع و به طور کامل پرداخت شود تا روند توسعه مترو با مشکل مواجه نشود گفت : در حال حاضر بیش از 200 کارگاه در خطوط در حال احداث مترو تهران فعال است و تنها چیزی که مترو تهران اکنون نیاز دارند تامین اعتبارات مصوب و قانونی اش است.

درویش تصریح کرد : عملیات اجرایی احداث خطوط 6،3 و 7 مترو تهران همزمان در حال انجام است اما برای پیشروی براساس برنامه ریزی های صورت گرفته نیازمند تامین اعتبارات هستیم.

منبع : تهران سما


 
 
بیمه باید ضامن آرامش بیمه شوندگان باشند
نویسنده : فرهاد بیگ محمدی - ساعت ٩:٥٥ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢۱ تیر ۱۳٩۱
 

 

مسئولان بیمه ایران بارها قول داده بودند که خسارات ناشی از آبگرفتگی مترو را جبران کنند اما این موضوع نه تنها محقق نشده، بلکه این شرکت حاضر به پرداخت هشت میلیارد خسارت از 21 میلیارد خسارت برآورد شده از سوی مسئولان شده است.
این در حالی است که پای پرداخت نکردن کامل خسارت مترو از سوی شرکت بیمه به مجلس شورای اسلامی نیز کشیده شده است. مهرداد لاهوتی، سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در این باره معتقد است:« بسیاری از شرکت های بیمه به وعده های خود عمل نمی کنند و تنها به فکر منفعت خودشان هستند.»
وی با بیان اینکه شرکت های بیمه باید ضامن آرامش بیمه شوندگان باشند، خاطر نشان کرد:« بسیاری از بیمه شوندگان از عملکرد شرکت های بیمه ناراضی هستند و مشکلاتی با آنان برای دریافت خسارت های خود دارند این در حالی است که شرکت های بیمه باید احساس امنیت و آسایش را برای بیمه گذار فراهم کنند.»
به گفته لاهوتی اگر بیمه به صورت اجبار نباشد بسیاری از مردم تمایلی به بیمه کردن ندارند.
 وی افزود:« لازم است تفاهمی بین شهرداری و شرکت بیمه برقرار شود تا با برآورد خسارت وارده بر مترو توسط کارشناسان ذی صلاح، هر چه زودتر این خسارت از سوی شرکت بیمه پرداخت شود.»
این عضو کمیسیون مجلس در خصوص اینکه مسئولان دولتی معتقدند در حادثه سیلاب مترو مدیریت شهری مقصر بوده و اگر شرکت بیمه خسارت را پرداخت کند حق بیت المال مردم پایمال می شود، گفت:« این سخن کاملا غیر منطقی است چرا که مردم خود صاحبان اصلی بیت المال هستند و همه هزینه های مربوط به مترو نیز به خاطر آنها است بنابراین در زمانی که پای منافع مردم در میان باشد باید حرف و حدیث ها را کنار گذاشته شود.»
لاهوتی با بیان اینکه شرکت بیمه باید فضایی ایجاد کند که همه با اطمینان و آرامش به سمت بیمه بروند تاکید کرد:« ‌شرکت بیمه باید خسارت حاصل از آبگرفتگی مترو را سریعا و به طور کامل پرداخت کند چرا که برای نپرداختن خسارت مترو هیچ توجیه منطقی وجود ندارد .» وی افزود:« نمایندگان کمیسیون عمران و همچنین اعضای فراکسیون شهری کاملا آمادگی شنیدن صحبت های مسئولان شهری و شرکت بیمه را دارند تا کار به شکل منطقی جلو رود.»

منبع : تین نیوز


 
 
به منظور رفاه حال مردم جنوب شهر عملیات خط 3 در3 شیفت کاری انجام می شود
نویسنده : فرهاد بیگ محمدی - ساعت ٩:٥٢ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢۱ تیر ۱۳٩۱
 

مدیرعامل شرکت مترو تاکید کرد: به منظور رفاه حال مردم جنوب شهر عملیات خط 3 در3 شیفت کاری انجام می شود

صبح امروز چهارشنبه 31/3/91 مدیرعامل شرکت مترو تهران به همراه معاون حمل ونقل و ترافیک شهردار و نیز مدیران بخش بازرسی شرکت مترو و سازمان حمل ونقل از روند انجام کار در بخش 3 مترو پایتخت بازدید کردند.

بعد از این بازدید میدانی مسئول و مدیران سازمان حمل ونقل و شرکت مترو، درویش، مدیرعامل شرکت مترو تهران در گفت و گویی اختصاصی به شهرنوشت گفت: خط 3 حدود 35 کیلومتر طول دارد که با 19ایستگاه در حال ساخت است. این خط شمال شرقی شهر را به بزرگراه آزادگان متصل می کند و قرار است در  3فاز عملیاتی به بهره برداری برسد.

درویش درخصوص نحوه انجام عملیات در این خط بیان داشت: در حال حاضر در سه شیفت کاری که شامل شیفت شبانه هم می شود، متخصصان شرکت مترو در حال انجام کار هستند تا پایان امسال بتوانیم فاز اول و دوم این پروژه را به بهره بردار برسانیم.

وی افزود: بخش میانی این مسیر از چهارراه ولیعصر تا مصلی تا قبل از بازگشایی مدارس در مهرماه به بهره برداری می رسد و قسمت جنوبی آن که از بلوار آیت ا... سعیدی در کمربندی آزادگان آغاز شده و با گذشتن از پاسگاه نعمت آباد، قلعه مرغی، راه آهن میدان منیریه، چهارراه مولوی و چهارراه امیر اکرم به چهارراه ولیعصر می رسد، نیز تا پایان سال جاری کامل شده و مسافرگیری در این بخش آغاز می شود.

مدیرعامل شرکت مترو تهران با بیان اینکه بازدید امروز حدود 5 ساعت به طول انجامید، اظهار داشت: در این بازدید به همراه معاون سازمان حمل ونقل و ترافیک مشکلات و معارضان سر راه انجام عملیات احداث خط 3 مشخص و بررسی شد.

وی ابراز امیدواری کرد: در صورت تامین به موقع اعتبارت، بخش میانی و جنوبی این خط از مترو پایتخت که در اولویت برنامه های مدیریت شهری هم قرار دارد تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید تا شهروندان خصوصاً مردم جنوب شهر بتوانند از مزایای آن بهره مند شوند. بخش شمالی آن هم گه از مصلی تا میدان قائم در شمال تهران ادامه دارد بعد از این کامل می شود.

منبع : شهرنوشت


 
 
ایستگاه‌های متروی اکباتان و ارم سبز به‌زودی افتتاح می‌شوند
نویسنده : فرهاد بیگ محمدی - ساعت ٩:٠۱ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳٩۱
 

به گزارش خبرنگار " تهران سما " مهندس جعفر تشکری هاشمی در حاشیه جلسه امروز شورای شهر در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا معاونت حمل و نقل و ترافیک شهر تهران مصوبه دولت درباره از رده خارج کردن اتوبوس‌های فرسوده را اجرا کرده است؟ گفت: دولت تا کنون به تعهدات خود مبنی بر واگذاری هزار دستگاه اتوبوس به شهرداری تهران عمل نکرده است و این در حالیست که این امر در طرح جامع ترافیک ذکر شده و به تصویب دولت رسیده بود.

وی افزود: در حال حاضر دولت می‌تواند یا به تعهدات خود عمل کرده و اتوبوس‌های مورد نیاز را در اختیار شهرداری قرار دهد و یا اینکه در این تصمیم خود تجدیدنظر کند، چرا که در صورتی که دولت به تعهدات خود عمل می‌کرد، در حالی که معاونت حمل و نقل و ترافیک شهر تهران باید 11 هزار اتوبوس در اختیار داشت، اکنون تنها هفت هزار دستگاه اتوبوس دارد.

تشکری هاشمی در ادامه با بیان اینکه 1400 دستگاه از اتوبوس‌های شرکت اتوبوسرانی شهر تهران فرسوده است، گفت: این اتوبوس‌ها روزانه به‌طور متوسط 1100 مسافر را جابه‌جا می‌کنند و در صورت اجرای مصوبه دولت یک میلیون و 200 هزار مسافر روی زمین می‌مانند و مردم باید به‌صورت پیاده سفرهای شهری خود را انجام دهند.

وی در ادامه با اعلام توقف خط BRT میدان راه‌آهن تا میدان منیریه که صبح امروز رخ داد گفت: این موضوع به‌خاطر ریزش حمام قدیمی در ابتدای خیابان فروزش اتفاق افتاد که عملیات عمرانی آن به پایان رسیده و خط BRT عبور و مرور خود را آغاز می‌کند.

معاون حمل و نقل ترافیک شهر تهران در ادامه با بیان اینکه احداث متروی تهران تا فرودگاه امام خمینی (ره) حداقل 600 میلیارد تومان اعتبار لازم دارد، عنوان کرد: تا کنون دولت 100 میلیارد تومان از این اعتبار را تامین کرده است و بدین علت پروژه آغاز شده است، اما برای اجرای آن به اعتبار نیاز داریم.

تشکری هاشمی در ادامه عنوان کرد: در حال حاضر تنها در رابطه با متروی تهران، حرم مطهر تا شهر پرند و فرودگاه امام خمینی (ره) با شهرداری تهران مذاکره و دولت و شهرداری به توافق رسیده‌اند، اما در زمینه سایر خطوط مذاکره‌ای انجام نشده است و این در حالی است که طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی، شهرداری تهران مکلف به ایجاد متروی تهران و حومه شده است.

منبع : تهران سما


 
 
بهره‌برداری از 7کیلومتر خط 3متروی تا شهریور/ افزایش نیم میلیونی ظرفیت جابه‌جایی
نویسنده : فرهاد بیگ محمدی - ساعت ۸:٤٩ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳٩۱
 

سید جعفر تشکری هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این که مشکلات تامین ریل‌های خط 3 متروی تهران رفع شده است گفت: این ریل‌ها در حال ورود به پایتخت است و در صورت تکمیل این بخش از خط 3 مترو همزمان با آغاز سال تحصیلی به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: 12 کیلومتر دیگر نیزاز ایستگاه زم زم که محل استقرار دستگاه TBM ما بود تا چهار راه ولیعصر و از چهار راه ولیعصر تا ایستگاه بهشتی در دوبخش در سال جاری به بهره برداری می رسد.

معاون شهرداری تهران اضافه کرد: توسعه خطوط مترو تنها به خواستن و تلاش مدیریت شهری مرتبط نیست و مشکلات و عوامل دیگری نیز در این موضوع دخیل است که اگر بتوانیم مشکلاتی مانند مسائل ارزی ، بانکی و محدودیتها و تحریم های بین المللی را رفع کنیم می توانیم تمام وعده های خود را در سال جاری محقق کنیم .

تشکری هاشمی تجهیز ایستگاه های مترو به پله های برقی را نمونه ای از این مشکلات دانست و گفت: به دلیل برخی محدودیت ها نتوانستیم تجهیز تمامی ایستگاههای مترو را به پله برقی را محقق کنیم و یا ریل ها که ورود آنها با مشکلاتی روبرو شد. البته تلاش می کنیم ارتباط با سازندگان خارجی را طوری مدیریت کنیم که کمترین مشکل برای توسعه خطوط مترو به وجود آید .

وی با اشاره به آماده سازی واگن های مترو گفت: در دوشیفت کاری واگن های مترو درحال آماده سازی هستند ودرآینده ای نزدیک 150 واگن قطار به ناوگان مترو افزوده می شود.

معاون شهردار تهران ادامه داد: 455 واگن یک طبقه، 160 واگن دو طبقه برای خط کرج ،38 لوکوموتیو در خط 5 وارد خطوط شده است که 203 واگن یک طبقه،130واگن دو طبقه نیز در آستانه بهره برداری هستند.

تشکری هاشمی با بیان اینکه هر رام قطار 25 هزار مسافر به ظرفیت جا به جایی های مترو اضافه می کنند گفت: تا ابتدای سال تحصیلی جدید 500 هزار نفربه ظرفیت جا به جایی های مترو افزوده می شود.

وی افزود: تاکنون 29 رام قطار وارد ناوگان مترو شده است و 21 رام قطار نیر در حال ترخیص است. همچنین  طعات 15 رام قطار هم در چین در حال ساخت است.

منبع : مهر


 
 
متروی تهران به استقبال جشن نیمه شعبان می‌رود
نویسنده : فرهاد بیگ محمدی - ساعت ۱٠:٥٧ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۳ تیر ۱۳٩۱
 

گزارش "تهران سما" به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری متروی تهران با اعلام این خبر گفت: با توجه به فضای معنوی ماه شعبان اطلاعات و احادیث مربوط به 14 معصوم (علیهم‌السلام) در قالب سازه‌های سه وجهی در 14 ایستگاه مترو ارائه شده است.

حجت‌الاسلام مرتضی جعفرپور گسترش معارف دینی و شناخت امام‌ عصر (عج) را از اهداف برنامه‌های ویژه اعیاد شعبانیه بر شمرد و افزود: به مناسبت سالروز ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار نیز نمایشگاهی از سرداران شهید سپاه در ایستگاه‌های شهید کلاهدوز، امام حسین (ع) و امام خمینی (ره) بر پا شد.

وی با اشاره به جایگاه رفیع جانبازان عزیز در جامعه اظهار کرد: در راستای معرفی حماسه‌آفرینی‌های این عزیزان، نمایشگاه عکسی در ایستگاه‌های چهار راه حضرت ولی‌عصر (عج) و گلبرگ برای بازدید علاقه‌مندان با سه موضوع «بزرگ جانباز انقلاب اسلامی، مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)»، «جانبازان شیمیایی» و «فعالیت جانبازان در عرصه‌های مختلف» دایر شده است.

حجت‌الاسلام جعفرپور ضمن اعلام ارائه کتاب صحیفه سجادیه با تخفیف 55 درصدی به مسافران مترو، تصریح کرد: هدف از این برنامه، انس هر چه بیشتر عموم شهروندان به ویژه جوانان با یادگار ارزشمند حضرت سجاد (ع) و آشنایی با مضامین عرفانی و مفاهیم اخلاقی موجود در این گنجینه ارزشمند است.

معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری متروی تهران در پایان با تأکید بر استمرار فعالیت‌های فرهنگی مترو تا پایان ماه‌ شعبان و نیز ماه رمضان، خاطرنشان کرد: فرازهایی از ادعیه و مناجات ماه شعبان در واگن‌های مترو نصب شده و انجام چنین اقداماتی در قالب‌های مختلف و متنوع در مجموعه متروی تهران ادامه خواهد داشت.

منبع : تهران سما


 
 
رقم دقیقی امسال برای استفاده مترو از صندوق توسعه ملی تعیین نشد
نویسنده : فرهاد بیگ محمدی - ساعت ۱٠:٥٦ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۳ تیر ۱۳٩۱
 

 

مشاور شهردار تهران در امور مجلس گفت: امسال رقم دقیقی برای استفاده متروی کلان شهرها از صندوق توسعه ملی تعیین نشده است فقط تصویب شده که مترو از این صندوق بر اساس قوانین استفاده کنند.

امیر طالبیان در پاسخ به این پرسش که تکلیف استفاده 2 میلیارد دلاری متروی کلانشهر‌ها از صندوق ارزی به کجا رسید، گفت: مجددا در بودجه سال جاری استفاده مترو کلانشهرها از صندوق ارزی دیده شده است.

مشاور شهردار تهران در امور مجلس ادامه داد: اما امسال رقمی برای آن گذاشته‌ نشده و حکم داده‌اند که براساس ضوابط صندوق از آن استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه استفاده دو میلیارد دلاری مترو کلانشهرها از صندوق ارزی چندین سال متوالی در مجلس تصویب شده است، گفت: اما این قانون تاکنون اجرایی نشده است.

طالبیان در پاسخ به این پرسش که چرا امسال برای استفاده از کلانشهرها از صندوق ارزی رقمی در نظر گرفته نشده است، گفت: پرداخت از صندوق ارزی در بودجه یک ساله دیده شده است.

وی در پاسخ به این پرسش که استفاده دو میلیارد دلاری از صندوق ارزی منتفی شده است، گفت: نه منتفی نیست ولی صندوق ضوابطی دارد که متقاضی باید براساس آن ضوابط از صندوق استفاده کند. شاید بتواند بیش از دو میلیارد تومان استفاده کند و اگر شرایط را نداشته باشد کمتر استفاده کنند.

به گفته مشاور شهردار تهران در امور مجلس، صندوق اساسنامه و آئین‌نامه خاص خود را دارد.

وی در خصوص اجرایی شدن استفاده مترو‌های کلانشهرها از صندوق ارزی گفت: بستگی به شرایط ارزی صندوق دارد اگر اراده‌ای وجود داشته باشد این کار امسال انجام می‌شود.

مشاور شهردار تهران در امور مجلس با بیان اینکه ساخت مترو در اولویت وجود دارد گفت: برای حل معضل ترافیک تهران توسعه مترو مهمترین گزینه است.

منبع : تین نیوز


 
 
لوله آب در خیابان ولی‌عصر ترکید/ تونل مترو ریزش نکرد
نویسنده : فرهاد بیگ محمدی - ساعت ۱٠:٥٤ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۳ تیر ۱۳٩۱
 

 

هابیل درویش درگفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس در خصوص فرورفتگی خیابان ولیعصر چهاراه قلمستان گفت: تونل مترو در این محدوده ریزش نکرده است فرورفتگی ایجاد شده بود که برطرف شد.

مدیر عامل متروی تهران و حومه با بیان اینکه شب گذشته لوله آب 14 اینچ که از طول خیابان عبور می‌کرد شکسته شده است، گفت: آب داخل خیابان روان شد و مشکل را برطرف کردیم.

وی در خصوص علت شکستگی لوله آب گفت:روایت‌های مختلفی وجود دارد برخی می‌گویند حمام قدیمی در آنجا بوده که انباری آن در خیابان است ، لوله ترکیده شده برای این حمام است و بخش دیگر معتقدند چاه‌هایی در خیابان وجود دارد که باعث این امر شده است.

درویش با تاکید این موضوع که تونلی ریزش نکرده گفت: دستگاه‌های TBM در حال فعالیت هستند و امکان ریزش وجود ندارد.

مدیر عامل متروی تهران و حومه با اشاره به اینکه خسارت جانی این حادثه نداشته گفت:‌ اقدامات لازم انجام شده تا مشکل برطرف شود.

منبع : فارس


 
 
یونسکو به‌ دنبال نقشه‌ متروی اصفهان است
نویسنده : فرهاد بیگ محمدی - ساعت ۱٠:٥۳ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۳ تیر ۱۳٩۱
 

 

این خبر را معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی کشور به خبرگزاری ایسنا داده است. همزمان با ثبت دو اثر تاریخی ایران در سی‌وششمین اجلاس کمیته جهانی یونسکو در روسیه علاوه بر دو پرونده برج گنبد قابوس و مسجد جامع اصفهان که هر دو در فهرست میراث جهانی ثبت شدند، دو پرونده دیگر ایران، یعنی منظر فرهنگی- تاریخی بم و میدان نقش جهان اصفهان نیز بررسی شد.

مسعود علویان صدر در توضیح روند بررسی این دو پرونده به ایسنا گفت: کمیته میراث جهانی ابتدا برای همکاری و تلاش ایران در راستای انجام مصوبات این کمیته و کاهش ارتفاع برج جهان‌نما تقدیر کرد؛ با این حال، از ایران خواست اتمام تخریب طبقه دوازدهم این برج را نیز طی گزارشی تا اول فوریه 2013میلادی به کمیته میراث جهانی ارائه کند. آنطور که معاون میراث فرهنگی کشور گفته است یونسکو همچنین از ایران خواسته است تا اطلاعات دقیق و تفصیلی درباره خط دو قطار شهری اصفهان را به کمیته میراث جهانی و ایکوموس ارائه کند. به گفته مسئولان بررسی پرونده عبور مترو از زیر میدان نقش جهان اصفهان در یونسکو، ایران پیش‌تر به این سازمان اعلام کرده بود که خط دو مترو از زیر میدان نقش جهان نمی‌گذرد. علویان صدر گفته است که براساس آنچه در مطبوعات ایران منتشر شد کارشناسان یونسکو خواستار ارائه دقیق نقشه‌ها و اسناد متروی خط دو اصفهان شده اند. کمیته میراث جهانی یونسکو همچنین از ایران خواسته است تا پلان مدیریت شهر تاریخی اصفهان را نیز با این رویکرد تهیه کند که تمام دستگاه‌ها و ذینفع‌ها ازجمله مردم و مسئولان در آن دخالت داده شوند.

مسعود علویان صدر با اشاره به اینکه قرار شد هیأتی از کمیته‌ میراث جهانی از قطار شهری اصفهان دیدن کند گفت: یکی از مواردی که کمیته میراث جهانی اجرای آن را از ایران خواسته، اصلاح حریم‌های درجه یک، دو، سه و نیز حریم منظری میدان نقش جهان است که باید بازنگری شوند. علویان‌صدر در ادامه گفت‌وگوی خود با خبرنگار ایسنا درباره پرونده دیگر ایران که در اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو بررسی شد، گفت: برای اقداماتی که ایران تاکنون در پرونده منظر فرهنگی تاریخی بم انجام داده است به‌طور ویژه تشکر شد. همچنین توصیه شد که طرح جامع گردشگری برای این منظر فرهنگی تهیه شود.

به گفته معاون میراث فرهنگی کشور، همچنین باید همه اقدامات انجام‌شده در ارگ بم مستندسازی شوند و توصیه شد تمام تجربیات در قالب یک سند به دو زبان انگلیسی و فرانسوی تهیه شود تا در مجامع بین‌المللی قابل استفاده باشد. علویان‌صدر افزود: در موضوع ساخت و ساز‌های اطراف بم که در شهرک امام علی(ع) انجام شده‌اند نیز به ایران توصیه شد‌، تخریب و آزادسازی آنها در اولویت قرار بگیرد.وی افزود: درباره‌ بم اگر گزارش‌ها به‌موقع فرستاده شوند، در چهلمین سال تصویب کنوانسیون میراث جهانی، ارگ بم از فهرست میراث جهانی در خطر خارج خواهد شد. معاون میراث فرهنگی و گردشگری کشور همچنین در گفت‌وگوی دیگری با ایسنا پرونده‌های کاخ گلستان در استان تهران و روستای دستکند میمند در استان کرمان را از دیگر پرونده‌های تکمیل شده‌ای اعلام کرد که نامزدهای بعدی ایران برای طرح در اجلاس آینده یونسکو هستند. وی گفت: این دو اثر سال آینده در کمیته میراث جهانی یونسکو بررسی می‌شوند.

منبع : همشهری آنلاین


 
 
بیمه ایران همچنان از پرداخت خسارت متروی تهران خودداری می‌کند
نویسنده : فرهاد بیگ محمدی - ساعت ۱٠:۳٤ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٠ تیر ۱۳٩۱
 

 

به گزارش "تهران سما" به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، با توجه به این که تمام ارقام و اعداد خسارات وارد شده به خط 4 متروی تهران با حضور کارشناسان رسمی حقوقی مورد ارزیابی قرار گرفته و نهایی شده، بر اساس قوانین بانکی و بیمه‌ای کشور بیمه ایران موظف است پیش از ورود خسارت بیشتر به بیت‌المال خسارت وارده را به فوریت پرداخت نماید.

بر اساس این گزارش شانزدهم اردیبهشت امسال معاون فنی بیمه ایران با اعلام این که برآورد خسارت خط 4 متروی تهران در حال انجام است و اگر حق بیمه‌ قبل از وقوع حادثه پرداخت شده باشد خسارت پرداخت خواهد شد، اذعان کرده بود پوشش بیمه آن بخش از خط 4 مترو که نزد بیمه ایران بوده، مربوط به قطارها و تاسیسات مترو است که بررسی‌های اولیه در این خصوص صورت گرفته و کارشناسان در حال ارزیابی نهایی میزان خسارت هستند.

با وجود برخی فشارها در جهت عدم پرداخت خسارت به مردم تهران، اظهار نظر کارشناسان دادگستری که نوع قرارداد و هم‌چنین پرداخت‌های مالی متروی تهران به بیمه ایران را پیش از وقوع سیلاب مورد ارزیابی حقوقی قرار داده‌اند، این انتظار را در افکار عمومی به وجود آورده تا خسارت وارده در اسرع وقت از سوی بیمه ایران پرداخت شده و خط 4 متروی تهران هر چه سریع‌تر برای بهره‌برداری کامل آماده شود.

این گزارش می‌افزاید با عنایت به افزایش سفرهای درون شهری در ماه مبارک رمضان و هم‌چنین آغاز سال جدید تحصیلی در مهر ماه، عدم پایبندی بیمه ایران به تعهدات خود در پرداخت خسارت متروی تهران باعث بی ‌اعتمادی شهروندان به سیستم بیمه‌ای کشور شده و بیش از هر چیز به مصالح عمومی جامعه آسیب می‌زند.

روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پایان با تأکید بر این که اعضای محترم شورای اسلامی شهر تهران از نزدیک پیگیر دریافت مطالبات متروی تهران از بیمه ایران هستند، ابراز امیدواری کرد بعضی فشارها در جهت عدم پرداخت خسارت متروی تهران تاثیر منفی بر استیفای حقوق شهروندی شهروندان تهرانی نداشته باشد و منافع جمعی جامعه قربانی بازی‌های سیاسی نشود.

منبع : تهران سما


 
 
استفاده از مترو از نظر سازمان پدافند غیرعامل بهتر از مونوریل است
نویسنده : فرهاد بیگ محمدی - ساعت ۱٠:۳٠ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٠ تیر ۱۳٩۱
 

 

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: ما موضوع ملاحظات پدافند غیرعامل را برای همه حوزه‌ها داریم اما اگر شاخص‌های تهدید دشمن را در نظر بگیریم مونوریل در برابر تهدید آسیب‌پذیر است و اگر بخواهیم مونوریل را با راه حل‌های دیگر ترابری شهری مثل مترو مقایسه کنیم مطمئنا مترو قابلیت‌های بهتری دارد.

سردار غلامرضا جلالی در گفتگو با خبرنگار مهر، به مزیت‌های سیستم حمل و نقل ریلی مترو در برابر مونوریل اشاره کرد و گفت: ظرفیت جابجایی مسافر توسط مترو بین 2.4 تا 4 برابر بیشتر از مونوریل است.

وی تصریح کرد: مترو مزاحمت کمتری برای طرح‌های شهری دارد و چون از تجهیزات مدرن برای احداث آن استفاده می‌شود از زیر زمین ظرفیت بسیار خوبی ایجاد می‌کند.

به گفته رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، در شهری مثل قم که دمای هوای آن بعضا به 50 درجه می‌رسد، 6 متر روی هوا حرکت کردن در فضای پلاستیکی یا شیشه‌ای کار سختی است و خنک کردن این سیستم هم دشوار است.

جلالی با بیان اینکه اگر در سیستم حمل و نقل ریلی درست مطالعه شود، از نظر سازمان پدافند غیرعامل، استفاده از مترو بهتر از مونوریل است اظهار کرد: مترو در همه جای دنیا دارای کارکردهای زیادی است که ظرفیتی برای پناهگاه در زمان جنگ، استفاده از فضاهای زیر برای انتقال خطوط مخابرات و آب و برق و... از جمله آن است.

وی تصریح کرد: در مطالعه‌ای که انجام داده‌ایم برای ایستگاه مترو 18 کارکرد وجود دارد ولی برای مونوریل فقط یک کارکرد ترابری هوایی وجود دارد که آن هم ظرفیت جابجایی مسافر توسط این طرح کمتر از مترو است.

مونوریل در کشورهای دنیا بیشتر کارکرد سیاحتی و گردشگری دارد

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: مونوریل در کشورهای دنیا بیشتر کارکرد سیاحتی و گردشگری دارد، برای اینکه از منظر بالا منظره خوبی به بیننده می‌دهد ولی کارکرد آن نسبت به عنصر مشابهی مثل مترو کمتر است.

جلالی به این سئوال که سازوکاری برای مشاوره از سازمان پدافند غیرعامل در زمینه طراحی و اجرای طرح‌های مهم شهری ایجاد شده‌ است گفت: ماده 215 برنامه پنجم توسعه، دستگاه‌ها را مکلف کرده که تمام پروژه‌های جدید باید دارای ملاحظات پدافند غیرعامل باشند.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا این قانون از سوی دستگاه‌های مجری رعایت می‌شود گفت: از ابتدای امسال که این قانون عملیاتی شده، خیلی از مجریان برای ایجاد زیرساخت‌ها اقدام به کسب اطلاع از مشاور تخصصی می‌کنند و نحوه اجرای کار را کاملا مطالعه می‌کنند.

معرفی یک مشاور مادر تخصصی پدافند غیرعامل در هر استان

وی ادامه داد: در سازمان پدافند غیرعامل معاونتی به نام معاونت فنی تعریف شده که سازوکار خوبی در این زمینه پیش بینی کرده است، مثلا ما برای هر استانی یک مشاور مادر تخصصی پدافند غیرعامل معرفی کردیم که پروژه‌های آن استان را از نظر پدافند غیرعامل هدایت، مدیریت و کنترل کند و از نظر فنی نمایندگی ما را در آن حوزه برای تسهیل کار داشته باشد.

جلالی تصریح کرد: برای دستگاه‌های کشوری هم مشاور مادر تخصصی پیش بینی کردیم، ضمن اینکه نزدیک به 300 شرکت مهندسی مشاور هم از طرف ما تائید صلاحیت فنی شدند، یعنی مشخص شد که در چه حوزه‌ای می‌توانند کار پدافندی انجام دهند که این افراد به دستگاه های اجرایی معرفی شدند و دستگاه‌های اجرایی می‌توانند از این مشاوران استفاده کنند.

با توضیحی که رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور و بسیاری از کارشناسان فنی و مهندسی در مورد مزیت‌های استفاده از سیستم حمل و نقل مترو در مقایسه با مونوریل ارائه کرده‌اند و همچنین اظهارات کارشناسانه برخی از اعضای شورای اسلامی شهر قم در خصوص قابل توجیه نبودن طرح مونوریل، این سئوال در ذهن شهروندان به وجود می‌آید که چرا با وجود دلایل کارشناسی، مونوریل جایگزین خط B مترو شده و سئوالات و دغدغه‌های کارشناسان امر بی‌پاسخ مانده است؟

منبع : مهر


 
 
توقف قطارهای تندرو خط تهران _ کرج در ایستگاه ارم سبز
نویسنده : فرهاد بیگ محمدی - ساعت ۱٠:۳٥ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٧ تیر ۱۳٩۱
 

 

علی محمدقلی‌ها، در گفت و گو با خبرنگار «شهر» با اشاره به راه‌اندازی ایستگاه تقاطعی اکباتان (ارم سبز) از خط چهار در آینده نزدیک،اظهارکرد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته با راه اندازی این ایستگاه تقاطعی که بین خطوط چهار و پنج مترو تبادل مسافر دارد، قطارهای تندرو خط تهران _کرج در ایستگاه ارم سبز نیز توقف خواهد کرد.

 

وی تاکیدکرد: با بهره‌برداری از ایستگاه اکباتان (ارم سبز)، مبدا و مقصد حرکت قطارهای تندرو خط پنج مترو تغییر نخواهد کرد و همانند گذشته این قطارها از ایستگاه صادقیه حرکت خواهند کرد و تنها ایستگاه ارم سبز با توجه به اتصال آن به خط چهار، به ایستگاه‌های قطارهای تندرو خط تهران _کرج اضافه خواهد شد.

 

وی افزود: هم اکنون قطارهای تندرو خط پنج متروی تهران در ایستگاه های تهران(صادقیه)،کرج و گلشهر توقف دارند.

 

علی محمدقلی‌ها تصریح کرد: پیش بینی می شود با بهره‌برداری از ایستگاه تقاطعی اکباتان (ارم سبز) ، حجم قابل توجه ای از تبادل سفر مسافران از کرج به تهران و بالعکس، از طریق این ایستگاه به خط چهار مترو منتقل شود و از شلوغی و ازدحام ایستگاه صادقیه کاسته شود.

 

بنابراین گزارش و بنابرگفته هابیل درویشی مدیرعامل شرکت مترو ، ایستگاه تقاطعی اکباتان (ارم سبز) از خط چهار متروی تهران تا پایان تیر سال جاری راه‌اندازی می‌شود.

 

منبع : شهر


 
 
7 خدمت به معلولان حرکتی و ویلچری ها در ایستگاه های مترو
نویسنده : فرهاد بیگ محمدی - ساعت ۱٠:۳۳ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٧ تیر ۱۳٩۱
 

 

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره‌برداری مترو تهران گفت: این شرکت تسهیلاتی را در قالب ایجاد هندریل، گیت ویلچری، علائم راهنمای نابینایان، رمپ، آسانسور ، پله های برقی و مسیر برجسته ویژه نابینایان برای تردد معلولان در ایستگاه‌ها فراهم کرده است.

به گزارش "تهران سما" احسان مقدم با بیان این مطلب اظهار کرد : این شرکت در راستای تحقق اهداف مهم خدمت رسانی و کسب رضایت شهروندان از خدمات شبکه مترو ، اقدامات ویژه‌ و گسترده ای را به منظور تسهیل تردد معلولان حرکتی و تکمیل چرخه هموارسازی معابر شهری برای تردد معلولان در ایستگاه‌های مختلف انجام داده است .

وی افزود : در همین رابطه خط 4 مترو تهران به بیشترین امکانات مورد نیاز تردد معلولان، جانبازان و سالخوردگان مجهز شده‌است به طوری که در همه 12 ایستگاه این خط از ایستگاه شهید کلاهدوز تا ایستگاه میدان آزادی و بالعکس، هندریل در دسترسی و ورودی‌های ایستگاه‌ها و گیت ویلچری نصب و راه‌اندازی شده است.

وی ضمن اشاره به این که در ایستگاه شهید کلاهدوز و میدان شهدا برای نابینایان، علائم راهنما نصب شده و در دیگر ایستگاه‌های خط 4 نیز این خدمات اجرا خواهد شد،تصریح کرد: در ایستگاه‌های پرتردد این خط همچون شهید کلاهدوز، نبرد، میدان شهدا، فردوسی، ولیعصر(عج)، میدان انقلاب اسلامی، توحید و میدان آزادی تمامی پله های برقی راه اندازی و مورد استفاده مسافران قرار گرفته و در دیگر ایستگاه‌ها تعدادی از پله‌های برقی راه‌اندازی شده و مابقی نیز در حال تکمیل است.

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: در خطوط 2 و 5 شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه نیز خدمات مناسبی برای تسهیل تردد معلولان حرکتی، جانبازان و سالخوردگان در مبادی ورودی و خروجی ایستگاه‌ها ارائه شده‌است.

 وی خاطرنشان کرد:  در تمامی ایستگاه‌های خط 2 مترو از ایستگاه طرشت تا ایستگاه فرهنگسرا و بالعکس، در همه ایستگاه‌ها پله‌های برقی، گیت ویلچری و هندریل (اکثر ایستگاه‌ها) نصب و مورد استفاده مسافران قرار می‌‌گیرد.

مقدم ادامه داد: در ایستگاه‌های طرشت، دانشگاه شریف، امام خمینی (ره)، گلبرگ و شهید باقری آسانسور برای ورود و خروج نصب و در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرد و در دیگر ایستگاه‌های این خط نیز این امکانات نصب و راه‌اندازی خواهد شد.

وی افزود: ایستگاه‌های آزادی، دانشگاه امام علی(ع)، شهید باقری و تهرانپارس در حال حاضر مجهز به رمپ هستند و قرار است در دیگر ایستگاه‌ها نیز چنین تجهیزاتی ایجاد شود.

راه اندازی مسیر ویژه نابینایان در خطوط جدید مترو

مقدم اظهار کرد: در ایستگاه‌های میدان حر،آزادی،حسن آباد،امام خمینی(ره)،بهارستان،فدک،گلبرگ،شهید باقری و تهرانپارس مسیر ویژه نابینایان راه‌اندازی شده و این امکان در حال حاضر در دیگر ایستگاه‌های این خط مطابق برنامه زمانبندی شده در حال اجراست.

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه یادآور شد: در خط 5 مترو تهران و حومه نیز شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه همزمان با دیگر خطوط،تسهیلات  و خدمات هفتگانه خود از جمله پله‌های برقی،آسانسور، گیت ویلچری،هندریل و رمپ را برای تردد معلولان حرکتی ارائه کرده است.

مقدم با اشاره به این که تمامی ایستگاه‌های 10 گانه خط 5 مترو تهران و حومه مجهز به پله‌های برقی جهت دسترسی از سالن فروش به سکوها و بالعکس بوده و اکثر این ایستگاه‌ها دارای دستگاه گیت ویلچری و هندریل در پله های دسترسی و رمپ هستند،ادامه داد: همچنین در این خط تعدادی از ایستگاه‌ها به آسانسور جهت دسترسی به سکوهای مسافری مجهز شده اند که مابقی نیز نصب و راه‌اندازی خواهد شد.

وی در پایان گفت: در ایستگاه‌های خط یک مترو تهران نیز خدمات و تسهیلات ذکر شده جهت تردد معلولان حرکتی،جانبازان و سالخوردگان دایر شده و هم اکنون مورد استفاده قرار می گیرد.

منبع : تهران سما


 
 
بازدید مدیرعامل سازمان قطار شهری شیراز
نویسنده : فرهاد بیگ محمدی - ساعت ۱٠:۳٢ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٧ تیر ۱۳٩۱
 

روز سه‌شنبه مورخ 6/4/91 مهندس زمانی مدیرعامل سازمان قطار شهری شیراز به‌همراه مهندس درویشی مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران وحومه (مترو) و جمعی از کارشناسان این شرکت، از مسیر و کارگاه‌های مختلف نیمه جنوبی خط 3 متروی تهران (انتهای بزرگراه نواب "بلوار  شهید  چراغی " تا میدان راه‌آهن) و دستگاه مکانیزه حفار تونل در خط 3 و کارگاه درحال ساخت میدان راه‌آهن بازدید کردند.

گفتنی است قسمتی از بخش جنوبی خط ۳ متروی تهران با 3 ایستگاه به‌صورت کامل و پنج ایستگاه عبوری در صورت اختصاص بودجه کافی تا پایان سال جاری به بهره‌برداری کامل خواهد رسید.

در این بازدید، مدیرعامل شرکت متروی تهران گفت: خط 3 حدود 35 کیلومتر طول دارد که با 19 ایستگاه (نوزده) در حال ساخت است. این خط شمال شرقی شهر را به بزرگراه آزادگان در جنوب غربی  تهران متصل می‌کند و قرار است در 3 فاز عملیاتی به بهره‌برداری برسد.

مهندس درویشی درخصوص نحوه انجام عملیات در این خط بیان داشت: در حال حاضر در سه شیفت کاری که شامل شیفت شبانه هم می‌شود، متخصصان شرکت مترو در حال انجام کار هستند که تا پایان امسال  می‌توان فاز اول و دوم این پروژه را به بهره‌برداری رساند.

وی افزود: بخش میانی این مسیر از چهارراه ولیعصر تا مصلی، در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد و قسمت جنوبی آن که از بلوار آیت ا... سعیدی در کمربندی آزادگان آغاز شده، با گذشتن از پاسگاه  نعمت‌آباد، قلعه مرغی، راه‌آهن، میدان منیریه، چهارراه مولوی و چهارراه امیراکرم به چهارراه ولیعصر می‌رسد نیز تا پایان سال جاری کامل شده و مسافرگیری در این بخش آغاز می‌شود.

در این بازدید مهندس درویشی ضمن ارائه رهنمودهای لازم به کارشناسان و مسئولان مربوطه، راهکارهایی در زمینه سرعت بخشیدن و بهینه‌سازی عملیات اجرایی بیان نمود و مقرر گردید کارشناسان ومسئولان هر دو شرکت در خصوص تبادل تجربیات، بازدیدها و جلساتی را برگزار نمایند.


 
 
افزایش ناوگان اتوبوسرانی و مترو تا پیش از مهرماه
نویسنده : فرهاد بیگ محمدی - ساعت ۱٠:٢۸ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٧ تیر ۱۳٩۱
 

 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان این که از هم اکنون اقدامات لازم جهت آماده سازی و افزایش ناوگان حمل و نقل عمومی برای استقبال از مهرماه در دستور کار قرار گرفته است گفت : تا پیش از مهرماه ضمن افزایش ناوگان اتوبوسرانی ، واگن ها جدید مترو وارد خطوط خواهند شد .

مهندس سید جعفر تشکری هاشمی در گفتگو با خبرنگار "تهران سما" با بیان این مطلب اظهار کرد: همچنین تا پیش از مهرماه فاز نخست خط 5 اتوبوس های تندرو به بهره برداری رسمی می رسد و خط 4 مترو تهران نیز تکمیل و ایستگاه های جدید آن افتتاح خواهد شد .

وی تصریح کرد : با توجه به پیش رو بودن ماه مبارک رمضان ، دستورالعمل های لازم جهت خدمات رسانی مناسب به شهروندان ابلاغ شده است تا به ویژه در ساعات اوج ترافیک عصرگاهی ، ناوگان حمل و نقل عمومی بتواند با تمام ظرفیت و توان به مردم خدمات رسانی کند.

تشکری ادامه داد : همچنین در طی ماه رمضان با توجه به خلوت بودن خیابان ها در طی روز ، اقدامات لازم جهت آماده سازی معابر و ناوگان حمل و نقل عمومی برای استقبال از سفرهای مهرماه صورت خواهد گرفت.

معاون شهردار تهران با تاکید بر اینکه به زودی ستاد استقبال از مهرماه در راستای آماده سازی ناوگان و مدیریت بهتر و دقیق تر بر وضعیت ترافیک شهر تشکیل خواهد شد گفت : ایمن سازی معابر، شناسایی نقاط بحرانی ترافیک، افزایش بهره وری ناوگان و استفاده از سیستم های هوشمند اعمال مقررات ترافیکی از جمله اقداماتی است که در دستور کار قرار گرفته تا بتوانیم با آمادگی کامل به استقبال از سفرهای مهرماه برویم.

وی در ادامه گفت : تا پیش از مهرماه سری جدیدی از اتوبوس های دوکابین وارد ناوگان خواهد شد و همچنین ضمن بهره برداری از ایستگاه های جدید مترو، تعداد زیادی واگن جدید فعالیت خود را آغاز می کنند.

منبع : تهران سما


 
 
بهره‌برداری از 4 کیلومتر خط 4 مترو تا پایان تیرماه جاری
نویسنده : فرهاد بیگ محمدی - ساعت ٩:٥٩ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٦ تیر ۱۳٩۱
 

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه مترو گفت : تا پایان ماه جاری، 4 کیلومتر از توسعه غربی خط 4 مترو تهران به‌طور رسمی به بهره‌برداری خواهد رسید.

مهندس هابیل درویش در گفتگو با خبرنگار"تهران سما" با بیان این مطلب اظهار کرد: ایستگاه‌های ارم سبز، اکباتان و شادمان سه ایستگاه باقی‌مانده در خط 4 هستند که به جز ایستگاه شادمان، دو ایستگاه دیگر به‌زودی مورد بهره‌برداری رسمی قرار می‌گیرند و ایستگاه شادمان نیز به‌دلیل متقاطع بودن، بعد از عملیات تکمیلی مورد نیاز، به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی تصریح کرد: خط 4 مترو یکی از مهمترین خطوط این شبکه به‌طول حدود 21 کیلومتر و با 19 ایستگاه است که شامل یک پارکین، یک پایانه و تعمیرگاه و سه پست برق بوده و از ایستگاه اکباتان (تبادلی با ایستگاه ارم سبز در خط 5) در غرب تهران آغاز و پس از عبور از شهرک اکباتان، خیابان آزادی، انقلاب اسلامی و پیروزی تا پایانه افسریه در شرق تهران ادامه می‌یابد .

درویش تصریح کرد: این خط در طول مسیر خود، بخش‌هایی مانند فرودگاه مهرآباد،دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی امیرکبیر و مراکز نظامی و مسکونی در شرق تهران را به هم مرتبط می‌سازد.

وی افزود: با تکمیل خط 4 میزان جابه‌جایی های مترو افزایش خواهد یافت و پیش‌بینی می‌شود که شهروندان استقبال بسیار خوب و چشم‌گیری از ایستگاه‌های جدید خط 4 داشته‌باشند. به‌ویژه با افتتاح ایستگاه ارم سبز، مسافرانی که از کرج به تهران می‌آیند قادر خواهند بود علاوه بر ایستگاه صادقیه و خط 2 مترو از طریق این خط به نقاط مختلف شهر سفر کنند.

منبع : تهران سما


 
 
یک ماه دیگر دود و غبار ایستگاه مترو تجریش تمام می شود
نویسنده : فرهاد بیگ محمدی - ساعت ٩:٥۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٦ تیر ۱۳٩۱
 

تعدادی از کاربران نسبت به وضعیت بد سیستم تهویه و وجود دود و غبار غلیظ موجود در ایستگاه مترو تجریش اعتراض کرده اند. علت این غبار و دود را از مهندس سعید جلال مجری خط یک مترو تماس گرفتیم و علت را جویا شدیم:

او غبار و دود موجود را به ساخت بخش هایی ازتونل دانست و گفت: «چیزی در حدود 40 متر از این تونل که به ایستگاه قطارها و محل پارک وسکوی تعلق دارد، باقی مانده است. آلودگی فعلی به دلیل فعالیت ماشین آلات حفاری و عملیات ساخت است.»

وی افزود:« البته تمام تصمیمات و تدابیرلازم اندیشده شده است تا آلودگی ایجاد شده در فضای ایستگاه تجریش به حداقل برسد. تمام روزنه ها بسته شده و دو فن برای خروج این دودها وغبارها درنظر گرفته شده است. اما زمانی که قطارها از ایستگاه خارج می شوند مکشی ایجاد می کنند که این مکش باعث ورود این غبارها به داخل ایستگاه می شود.»


مجری خط یک مترو درباره زمان پایان عملیات ساخت و ساز در این ایستگاه نیز گفت:« این روند تا دو ماه آینده نیز ادامه دارد. البته تا یک ماه آینده فعالیت حفاری به پایان می رسد و دستگاه های حفاری که عامل اصلی ایجاد آلودگی هستند از ایستگاه خارج می شوند. در ماه دوم نیز ما اقدام به ریل گذاری و رو سازی می کنیم.»

مهندس جلال هم در خصوص تعداد زیاد پله های این ایستگاه هم گفت: « این ایستگاه درعمق زیادی قرار دارد از این رو وجود این تعداد پله طبیعی است. اما در کنار تمام این پله ها دو سری پله برقی در نظر گرفته شده تا جابجایی مسافرین تسهیل شود.»

منبع : معماری نیوز


 
 
ارتعاشات مترو اصفهان قبل از راه‌اندازی، نقش‌جهان را لرزاند
نویسنده : فرهاد بیگ محمدی - ساعت ٩:٥٧ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٦ تیر ۱۳٩۱
 

 

مطالعات اولیه خط شرقی ـ غربی متروی اصفهان هنوز آغاز نشده است. اما ارتعاشات راه‌اندازی مترو و لرزش‌های آن به قلب نقش‌جهان رسیده است. از یک سو کارشناسان شورای عالی ترافیک اصفهان اعلام می‌کنند که هیچگونه مطالعات و اعتباری برای راه‌اندازی مترو اصفهان صورت نگرفته و از طرف دیگر متولیان میراث‌فرهنگی با اعلام اینکه مترو از زیر نقش جهان می‌گذرد مرتب هشدار خطر خروج نقش‌جهان را از فهرست آثار جهانی می‌دهند.   
 
میدان تاریخی نقش جهان از جمله بناهای تاریخی دارای ثبت جهانی است که مورد هجمه‌های فراوانی قرار گرفته است. هنوز جهان‌نما سر فرود نیاورده که قلب نقش جهان به‌واسطه عبور مترو به لرزه افتاده است.
 
«عباس حاج‌رسولی‌ها»، رییس شورای اسلامی شهر اصفهان، پیش از این اعلام کرده بود که مصوبه‌ شورای شهر برای عبور مترو از میدان نقش جهان، زمانی عملیاتی می‌شود که همراه با موافقت یونسکو و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری باشد؛ در غیر اینصورت مترو از زیر میدان نقش جهان عبور نمی‌کند. اما در این میان متولیان میراث‌فرهنگی مرتب تاکید دارند که عبور قطار شهری از محور شرقی ـ غربی منجر به حذف میدان نقش‌جهان از فهرست میراث‌جهانی می‌شود.
 
«فتح‌الله معین»، عضو شورای شهر اصفهان در این‌باره گفت: «حفاری خط شمالی ـ جنوبی اصفهان درحالی تا 3 ماه دیگر ادامه دارد که هنوز بحث مطالعات‌ اولیه و نقشه‌برداری قطار محور شرقی ـ غربی به قطعیت نرسیده است.»
 
وی بیان کرد: «مسیر محور شرقی ـ غربی مترو اصفهان برای اجرایی شدن نیاز به تایید میراث‌فرهنگی دارد بنابراین حساسیتی نباید وجود داشته باشد مگر اینکه متولیان میراث‌فرهنگی با این اقدام موافقت کنند.»
 
این درحالی است که به گفته معین، براساس ضوابط یونسکو  عبور مترو در گوشه آزاد میدان ، با عمق زیاد بدون آنکه ایستگاه مترو جانمایی شود  بلامانع است اما حتی برای عبور از این محور هم شهرداری و شورای شهر نیاز به مجوز کارشناسان میراث‌فرهنگی دارند.
 
هم‌اکنون مبحث عبور مترو در اصفهان در محور متقاطع شمالی ـ جنوبی و شرقی ـ غربی نظر و دیدگاه‌های متفاوتی را به‌دنبال دارد اما مسئله‌ای که ضرورت دارد همکاری‌های دو سویه میراث‌فرهنگی و مسئولان شهری است. به‌طوری که کارشناسان شورای عالی ترافیک معتقدند میراث‌فرهنگی به جای جنجال‌سازی مسیر جایگزین پیشنهاد کند تا مانع از این اتفاق شود.

منبع : معماری نیوز


 
 
مهلت قانونی اعتراض فرمانداری به افزایش بهای بلیت مترو تمام نشده است
نویسنده : فرهاد بیگ محمدی - ساعت ٩:٥۳ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٦ تیر ۱۳٩۱
 

سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه هنوز فرمانداری نظرش را نسبت به مصوبه افزایش بهای بلیت مترو اعلام نکرده است، گفت: ‌تاکنون اعتراضی نسبت به این مصوبه از فرمانداری تهران به شورا ارسال نشده است.

خسرو دانشجو در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، ضمن بیان این مطلب افزود: مصوبات شورای شهر تهران پس از تصویب در شورای شهر بلافاصله به فرمانداری تهران ارسال نمی شود.

وی با بیان اینکه هنوز فرمانداری نسبت به اعتراض احتمالی درباره مصوبه افزایش نرخ کرایه بلیت متروی تهران زمان دارد، تاکید کرد: تاکنون فرمانداری نسبت به این مصوبه واکنشی نشان نداده است .

سخنگوی شورای شهر تهران درباره چرایی اعتراض فرمانداری به مصوبه افزایش نرخ کرایه‌ای تاکسی‌ها، با بیان اینکه فرمانداری حق اعتراض به مصوبه شورا را دارد، اظهار کرد‌: فرمانداری از حق قانونی خود استفاده کرده است اما هنوز اعتراض آن در شورا مطرح نشده است تا بدانیم شورا بر عقیده خود پافشاری می‌کند یا هم راستا با نظر فرمانداری می‌شود‌. ‌

وی ادامه داد‌: در صورت اصرار شورا و پافشاری فرمانداری نسبت به موضع تاکسی‌ها مصوبه برای تعیین تکلیف نهایی به شورای حل اختلاف ارسال می‌شود‌. ‌

سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه تصویب نرخ کرایه تاکسی، اتوبوس و مترو از سوی شورا براساس دلایل کار‌شناسی صورت گرفته است، تاکید کرد‌: فرمانداری برای اعتراض خود دلایلی مطرح کرده است که در صحن بررسی می‌شود اما من فکر می‌کنم دلایل ما برای افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها کار‌شناسی بود و می‌بایست دوستان ما را در فرمانداری تهران مجاب می‌کرد اگرچه اینگونه نشد و همچنان بر عدم افزایش کرایه‌ها اصرار دارد‌. ‌

دانشجو با بیان اینکه سوال من این است که چرا باید حقوق تمام اقشار در جامعه افزایش یابد به جز رانندگان تاکسی، گفت‌: خوشبختانه شاهد افزایش ۱۵ درصدی حقوق کارمندان و کارگران هستیم اما چرا نباید دستمزد رانندگان تاکسی افزایش یابد این افراد چه گناهی دارند؟ مگر نه اینکه تورم سالانه در زندگی آن‌ها نیز تاثیر گذاشته است از این رو باید درآمد آن‌ها نیز از یک کانالی متناسب با زندگی آن‌ها باشد‌. ‌

وی با اشاره به اینکه بار‌ها اعلام کردیم اگر دولت قصد حمایت از رانندگان تاکسی را داشته باشد، استقبال می‌کنیم، تصریح کرد: اعضای شورای شهر نماینده مردم هستند اما اگر دولت بخواهد به طور مستقیم به رانندگان تاکسی خدمات ارایه دهد یا به نحوی نرخ سوخت آن‌ها را تقبل و در حساب آن‌ها مبلغی را واریز کنند ما استقبال می‌کنم در این حالت است که کرایه تاکسی‌ها ریالی افزایش نمی‌یابد‌. ‌

دانشجو ادامه داد‌: اگر ما از این افراد حمایت نکنیم و نرخ کرایه افزایش ندهیم این افراد از زندگی عادیشان ساقط می‌شود این طور نباشد که بعد از مدت زمانی رانندگان تاکسی مجبور به تخلف شوند یا تاکسیشان را بفروشند به نظر من مصوبات و قوانین و نسخه‌هایی که برای مجریان می‌پیچیم باید شدنی باشد درعین حال که بانک مرکزی نرخ تورم را خیلی بیش از این اعلام کرده است چرا دوستان نسبت به افزایش نرخ کرایه تاکسی کمتر از نرخ تورم اعتراض دارند، پاسخ این سوال را فرمانداری بدهد. ‌

منبع : ایلنا


 
 
مخالفت با افزایش قیمت بلیت متروی تهران
نویسنده : فرهاد بیگ محمدی - ساعت ٩:٤۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٦ تیر ۱۳٩۱
 

 

در حالی که معاون شهردار تهران از کسری بودجه 150 میلیارد تومانی مترو در سال جاری خبر می دهد، معاون عمرانی استانداری تهران گفت: از اساس با افزایش نرخ بلیت مترو در سال 91 مخالف‌ایم و این نرخ افزایش نمی‌یابد.
محمودی در گفت‌وگو با ایلنا، در مورد نتیجه موافقت یا عدم موافقت افزایش نرخ بلیت مترو درفرمانداری، اظهار کرد:‌ از بیخ و بن با افزایش این نرخ مخالف هستیم.
وی با بیان اینکه بر اساس گفته مسئولان شهری، در سال گذشته 570 میلیون نفر مسافر توسط متروی تهران جابجا شده است، گفت: با توجه به افزایش دو برابری مسافر در سال گذشته در مقایسه با سنوات پیش، متروی تهران در سال گذشته درآمد خوبی از این محل داشته است.
معاون عمرانی استانداری تهران همچنین تصریح کرد:‌ اگر هر مسافری با مبلغ 300 تومان جابجا شده باشد، مترو در سال گذشته 171 میلیارد تومان از این محل درآمده داشته است.
محمودی با بیان اینکه مگر هزینه‌های جاری متروی تهران چه میزان است، گفت: تمام هزینه‌های متروی تهران از این محل قابل تامین است، دوستان کم لطفی می کنند که می‌خواهند بلیت مترو را افزایش دهند شاید می‌خواهند آن را در جای دیگری هزینه کنند.
به گزارش ایلنا، معاون شهردار تهران در جلسه علنی شورای شهر تهران با بیان اینکه مترو در سال جاری به بودجه 480 میلیارد تومانی نیاز دارد، اعلام کرد:‌با افزایش ناچیزی که در میزان قیمت بلیت متروی تهران ایجاد می شود و کمک‌های شهرداری و دولت همچنان مترو با 150 میلیارد تومان کسری بودجه مواجه است.

منبع : ایلنا


 
 
مسافران مترو دو برابر شده‌اند
نویسنده : فرهاد بیگ محمدی - ساعت ۱۱:۱٩ ‎ب.ظ روز شنبه ۳ تیر ۱۳٩۱
 

 

به گزارش همشهری، آمارها نشان می‌دهد که سال 1385، تعداد 346 میلیون و 537 هزار مسافر از متروی تهران استفاده کرده‌اند که این رقم در سال 1390 به 567 میلیون‌و‌790 هزار نفر رسیده است؛ ضمن اینکه پیش‌بینی می‌شود این رقم در سال‌جاری نیز به‌دنبال گشایش ایستگاه‌ها و ورود قطارهای جدید افزایش چشمگیری داشته باشد. طبق آمارهای به دست آمده از شرکت بهره‌برداری متروی تهران،

در سال‌1385 به‌طور متوسط روزانه 950 هزار نفر از مترو استفاده کرده‌اند، این عدد در سال‌1386 به یک میلیون و 170 هزار نفر، در سال 87 به یک میلیون و 230 هزار نفر، در سال 88 به یک میلیون و 260 هزار نفر، در سال 89 به یک میلیون و 340 هزار نفر و در سال 1390 به یک میلیون و 600 هزار نفر رسیده است و پیش‌بینی می‌شود که امسال نیز با افزایش قطارها و راه‌اندازی ایستگاه‌های جدید، متوسط جابه‌جایی مسافران توسط متروی تهران به روزانه دو میلیون مسافر برسد.

شایان ذکر است که پیش‌تر متروی تهران رکورد جابه‌جایی دومیلیون و 400‌هزار مسافر در روز را به‌عنوان جابه‌جایی بیشترین مسافر در زمستان 90 به جای گذاشته بود، این رکورد در سال 1387 در حدود یک میلیون و 600 هزار مسافر بود. این بدان معناست که در سال 1390 بیشترین مسافری که در یک روز توسط متروی تهران جابه‌جا شده حدود دو میلیون و 400 هزار نفر بوده، در حالی‌که متوسط جابه‌جایی مسافر در روز در این سال، یک میلیون و 600 هزار نفر بوده است.

به گزارش همشهری، رشد دوبرابری مسافران مترو طی هفت سال به مدد اضافه‌شدن ایستگاه‌ها و قطارهای جدید در حالی رقم می‌خورد که دولت تنها در چهار سال گذشته حدود 260 میلیارد تومان از اعتبارات عمرانی مصوب مجلس برای توسعه مترو را نپرداخته است؛ رقمی تقریبا معادل یک‌سال اعتبارات عمرانی دولتی مترو است.

منبع : همشهری آنلاین


 
 
به منظور رفاه حال مردم جنوب شهر عملیات خط 3 در3 شیفت کاری انجام می شود
نویسنده : فرهاد بیگ محمدی - ساعت ۱۱:۱٦ ‎ب.ظ روز شنبه ۳ تیر ۱۳٩۱
 

 

مدیرعامل شرکت مترو تاکید کرد: به منظور رفاه حال مردم جنوب شهر عملیات خط 3 در3 شیفت کاری انجام می شود

 

صبح روز چهارشنبه 31/3/91 مدیرعامل شرکت مترو تهران به همراه معاون حمل ونقل و ترافیک شهردار و نیز مدیران بخش بازرسی شرکت مترو و سازمان حمل ونقل از روند انجام کار در بخش 3 مترو پایتخت بازدید کردند.

بعد از این بازدید میدانی مسئول و مدیران سازمان حمل ونقل و شرکت مترو، درویش، مدیرعامل شرکت مترو تهران در گفت و گویی اختصاصی به شهرنوشت گفت: خط 3 حدود 35 کیلومتر طول دارد که با 19ایستگاه در حال ساخت است. این خط شمال شرقی شهر را به بزرگراه آزادگان متصل می کند و قرار است در  3فاز عملیاتی به بهره برداری برسد.

درویش درخصوص نحوه انجام عملیات در این خط بیان داشت: در حال حاضر در سه شیفت کاری که شامل شیفت شبانه هم می شود، متخصصان شرکت مترو در حال انجام کار هستند تا پایان امسال بتوانیم فاز اول و دوم این پروژه را به بهره بردار برسانیم.

وی افزود: بخش میانی این مسیر از چهارراه ولیعصر تا مصلی تا قبل از بازگشایی مدارس در مهرماه به بهره برداری می رسد و قسمت جنوبی آن که از بلوار آیت ا... سعیدی در کمربندی آزادگان آغاز شده و با گذشتن از پاسگاه نعمت آباد، قلعه مرغی، راه آهن میدان منیریه، چهارراه مولوی و چهارراه امیر اکرم به چهارراه ولیعصر می رسد، نیز تا پایان سال جاری کامل شده و مسافرگیری در این بخش آغاز می شود.

مدیرعامل شرکت مترو تهران با بیان اینکه بازدید امروز حدود 5 ساعت به طول انجامید، اظهار داشت: در این بازدید به همراه معاون سازمان حمل ونقل و ترافیک مشکلات و معارضان سر راه انجام عملیات احداث خط 3 مشخص و بررسی شد.

وی ابراز امیدواری کرد: در صورت تامین به موقع اعتبارت، بخش میانی و جنوبی این خط از مترو پایتخت که در اولویت برنامه های مدیریت شهری هم قرار دارد تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید تا شهروندان خصوصاً مردم جنوب شهر بتوانند از مزایای آن بهره مند شوند. بخش شمالی آن هم گه از مصلی تا میدان قائم در شمال تهران ادامه دارد بعد از این کامل می شود.

منبع : شهرنوشت


 
 
بابت مترو شرمنده مردم هستیم
نویسنده : فرهاد بیگ محمدی - ساعت ۱٠:٠٦ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱ تیر ۱۳٩۱
 
 همشهری آنلاین:
شهردار تهران با اشاره به ساعات پیک و ازدحام و شلوغی قطارهای مترو در بخشی از ساعات روز گفت: در این بخش شرمنده مردم هستیم.

به گزارش همشهری آنلاین، دکتر محمد باقر قالیباف در مراسم افتتاح ایستگاه متروی نیروی هوایی که پیش از ظهر امروز برگزار شد ،با بیان این مطلب و با اشاره به اینکه ما در کارهایمان در عین توجه به همه موضوعات، پاسخ لازم را نیز برای آنها داریم، افزود: اگر دغدغه ما به جای کار و خدمت، توجه به کارهای فرعی و غیر قابل قبول باشد فرصت را از دست داده ایم ، سیل غیر قابل پیش بینی است و همه مردم به وضوح می بینند. در آن روزها نیز تنها در تهران سیل رخ نداد و در برخی جاها چند صد میلیارد خسارت و تلفات جانی به همراه داشت و هیچ هیاتی برای رسیدگی به این مسئله مشخص نشد و فقط برای تهران هیئت رسیدگی تعیین شد .

وی با تاکید بر این که ما از هر نوع رسیدگی ، نظارت و بازخواست استقبال می کنیم، به گزارش هفته گذشته در خصوص علل وقوع سیلاب اشاره کرد و گفت : این رفتارها ، رفتارهای کارشناسی نیست و اهل فن، نخبگان، افکار عمومی و کسانی که در موضع قضاوت قرار دارند فهیم تر از این هستند که این موضوعات بخواهد تاثیری در آنها داشته باشد.

شهردار تهران تاکید کرد: وظیفه ما است که تلاش کنیم در این فرصتی که خدا برایمان قرار داده و مسئول هستیم خدمت کنیم مردم هم منصف ترین افراد برای قضاوت کارکرد مسئولان هستند و بهترین قضاوت را مردم می کنند. باید تلاش کنیم کارمان را انجام دهیم.

بزرگترین چالش تهرانی ها

قالیباف با بیان اینکه بزرگترین چالش مردم تهران آلودگی هوا و آلودگی صوتی است که طول عمر را کاهش می دهد ، گفت : این معضل هیچ راهی ندارد جز این که حمل و نقل عمومی را توسعه دهیم و برای خودروهای شخصی محدودیت ایجاد کنیم با این اقدامات می توان به مردم کمک کرد. حرف ، سخن و مقاله مشکل را حل نمی کند.

وی ادامه داد : باید تلاش کنیم خط 3 مترو که از جنوب شهر و بزرگراه آزادگان شروع شده و پس از پشت سر گذاشتن میدان راه آهن ، چهار راه ولی عصر(عج) ، بزرگراه شهید صیاد شیرازی ، بزرگراه شهید بابایی به ازگل و شهرک شهید محلاتی می رسد، به بهره برداری برسد که اگر این کار انجام شود کدام انسان عاقلی است که با وجود مترو و خطوط بی آر تی از ماشین شخصی با بنزین گران استفاده کند.

مترو گذر اجتماعی است

وی تصریح کرد: با این امر که قبل از توسعه حمل و نقل عمومی در تردد خودروهای شخصی محدودیت ایجاد کنیم، مخالفم . ابتدا باید اقدامات ایجابی و سپس اقدامات سلبی را انجام دهیم .

قالیباف در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در مترو امروز دو نگاه وجود دارد اظهار کرد : روزی که ایستگاه میدان انقلاب افتتاح شد عنوان کردم که دیگر مترو یک مجموعه و سازه عمرانی نیست بلکه یکی از بزرگترین مجموعه های اجتماعی است که روزانه بیش از دو و نیم میلیون نفر در آن رفت و آمد می کنند و به طور میانگین بیش از 35 دقیقه وقت در آن می گذارند که می توان آن را با زمان حضور در کلاس درس و یا مساجد مقایسه کرد.

شهردار تهران با بیان اینکه افراد از لحظه ای که وارد مترو می شوند تا زمانی که از آن خارج می شوند 30 تا 40 دقیقه زمان سپری می کنند ، تصریح کرد: از این به بعد مترو یک گذر فرهنگی است و باید تاثیرات آموزشی، فرهنگی ، مشارکت پذیری ، تربیتی، آموزش همگانی، دین ، اخلاق شهروندی و ... در آن مورد توجه قرار گیرد. حوزه بهره برداری مترو نیز به طور جدی به این مسائل توجه کند.

شرمنده مردم هستیم

قالیباف با اشاره به ساعات پیک و ازدحام و شلوغی قطارهای مترو در بخشی از ساعات روز گفت: در این بخش شرمنده مردم هستیم. شاید به دلیل ازدحام جمعیت توجه و نگاه مردم متوجه کار فرهنگی نشود اما در بخشی از روز امکان مشاهده فعالیت های فرهنگی و آموزشی در مترو وجود دارد و امیدوارم روزی برسد که با خرید واگن های بیشتر سر فاصله حرکت قطارها به دو دقیقه کاهش یابد که شاهد چنین انبوه جمعیتی نباشیم.

وی در ادامه با بیان اینکه کار عمرانی چه با سرعت پیش رود و چه به کندی انجام شود زحماتی برای مردم دارد گفت: زندگی کردن در شهری مثل تهران هر پروژه اش برای افرادی منافع دارد و برای برخی دیگر زحمت به دنبال دارد. با بهره برداری از چنین پروژه هایی که آسایش مردم را به دنبال دارد و خدمت محسوب می شود، بدون شک آنهایی هم که دچار زحمت شدند در ثواب این کار خیر شریک خواهند بود.

قول داده بودیم به جنوب و شرق تهران توجه کنیم

شهردار تهران با اشاره به اینکه در مناطقی همچون 13 و 14 زحمات فرزندان شما در شهرداری تهران مشهود است ،گفت: روزهایی که کار را در شهرداری شروع کردیم قول دادیم که به جنوب و شرق تهران با اولویت رسیدگی کنیم و در عین توجه به موضوعات محلی و کوچک از موضوعات مهم و زیر ساختی نیز غافل نشویم.

وی در ادامه گفت: موضوعاتی همچون آسفالت، فضای سبز، توجه به مساجد، سرای محلات فعالیت های دینی، آموزش، بهداشت و سلامت در هر محله و در هر بخشی از شهر در حال انجام است که البته تا نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم.

شهردار تهران با اشاره به اینکه بعد از اتمام جنگ ، در همین منطقه ساکن شدم و از آن زمان توجه به زیر ساخت های میدان کلاهدوز و احداث تقاطع غیر همسطح مطرح بود، اظهار کرد : فکر نمی کردم بیش از 20 سال از آن زمان بگذرد تا این امر محقق شود، امروز شاهدید که این میدان ساخته شده همچنین اتوبان شهید یاسینی که تا سه راه آزمایش امتداد دارد یکی دیگر از کارهای زیر ساختی در این منطقه است. تعریض خیابان دماوند نیز که از دغدغه های همیشگی بوده ، روزهای آخر کار را سپری می کند و تعریض خیابان پیروزی نیز با صدها میلیارد تومان در حال اجرا است.

ایجاد خط شرقی غربی در تهران

قالیباف افزود: خط 4 مترو از منتها الیه شرق تهران تا چند روز آینده به خط 5 در ایستگاه اکباتان می رسد . با این اقدام خط شرقی غربی در تهران ایجاد می شود که در این چند سال یکی از اقدامات بارز زیر ساختی در تهران است.

وی با اشاره به اینکه احداث بزرگراه امام علی(ع) نیز بیش از 30 سال در دستور کار قرار داشت، تاکید کرد: امیدوارم با تلاش همکاران من و همراهی مردم سال آینده در همین زمان و در ماه رجب بزرگراه امام علی(ع) که از محروم ترین مناطق تهران عبور می کند، افتتاح شود.

شهردار تهران افزود: این بزرگراه از مناطق محروم شرق و جنوب عبور کرده و به مزار شهدا و حرم امام خمینی(ره) در بهشت زهرا(س)می رسد و می تواند تحولی اساسی در مناطق محروم ایجاد کند.

قالیباف ادامه داد: ویژگی این بزرگراه این است که بر خلاف بزرگراه های قبلی که با عرض زیاد خود میان دو محله فاصله ایجاد کرده و مشکلات اجتماعی به وجود می آوردند این مشکلات را ایجاد نخواهد کرد چرا که در دو طبقه احداث شده که طبقه بالا برای دسترسی محلی و طبقه پایین دسترسی بزرگراهی و برای شهروندان مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

شهردار تهران در ادامه گفت : سال گذشته در این موقع تصمیم گرفتیم بزرگراه امام علی (ع) را ادامه دهیم و امروز بالغ بر 94 درصد از این 7 هزار ملک ، تملک شده و در سراسر مسیر کار پیش می رود.